Sportas

2015.09.08 13:45

Karjerą pabaigęs R. Vyšniauskas: reikėjo pasitraukti prieš 5 metus

Ramūnas Vyšniauskas ketvirtadienį turėjo sėsti į lėktuvą ir keliauti į Tel Avivą (Izraelis), kur jo laukė startas Europos sunkiosios atletikos čempionate. Bet 37-erių veteranas apsigalvojo: dėl pasaulį bet kurią akimirką galinčios išvysti dukrelės klaipėdietis nenori palikti šeimos. Daugkartinis Europos pirmenybių prizininkas DELFI patvirtino nusprendęs baigti karjerą didžiajame sporte.

Ramūnas Vyšniauskas ketvirtadienį turėjo sėsti į lėktuvą ir keliauti į Tel Avivą (Izraelis), kur jo laukė startas Europos sunkiosios atletikos čempionate. Bet 37-erių veteranas apsigalvojo: dėl pasaulį bet kurią akimirką galinčios išvysti dukrelės klaipėdietis nenori palikti šeimos. Daugkartinis Europos pirmenybių prizininkas DELFI patvirtino nusprendęs baigti karjerą didžiajame sporte.

Pajautė metų naštą

„Sunkiai, bet apsisprendžiau. Taip jau susidėliojo visos aplinkybės“, – trečiadienį teigė R. Vyšniauskas.

Garsiausio šalies sunkiaatlečio žmonai Inesei gresia priešlaikinis gimdymas, todėl sportininkas nutarė laikytis arčiau namų, kuriuose taip pat prižiūri trejų metų sūnų Ąžuolą. Tačiau patraukti štangą į šalį R. Vyšniauskas ryžosi ne tik dėl šeimyninių aplinkybių.

„Visą mėnesį aš žmoną kaip kiaušinį saugau. Viskas dabar gula ant mano pečių – ir vaikas, ir buities darbai, ir treniruotės. Kitas dalykas, jog man labai sunku atsigauti po visų traumų. Žiūriu, kad jau sudėtinga siekti maksimalių rezultatų, o būti balastu aš niekada nenorėjau“, – aiškino Lietuvos rinktinės trenerio ir Sunkiosios atletikos federacijos viceprezidento Bronislavo Vyšniausko sūnus.

Per karjerą jam teko iškęsti net keturias sudėtingas operacijas. Anot R. Vyšniausko, grįžti iš ligoninės palatos į sporto salę kiekvieną kartą buvo vis sunkiau ir sunkiau. Sunkiaatletis pripažino, jog dabar nebėra pajėgus pakartoti savo asmeninių rekordų.

„Po kiekvienos operacijos viską reikėdavo pradėti nuo nulio. Dabar lyg ir jaučiuosi atsigavęs, bet vis tiek aš jau nebe tas, koks būdavau anksčiau. Bandant kelti didesnius svorius nebepadeda nė priešuždegiminiai vaistai, vis tiek viską skauda. Tai kam dar man kankintis ir vargti – nenoriu kelti vien tam, kad kelti.

Aš ne toks žmogus, kad galėčiau tenkintis vidutiniškais rezultatais. Turbūt puikiai pamenate, kad aš visada taip: jeigu prieš varžybas kažkas atsitikdavo, apsinuodydavau ar traumelę gaudavau ir matydavau, jog neparodysiu to, kam buvau pasiruošęs, net nebedalyvaudavau. Toks jau aš esu maksimalistas“, – dėstė R. Vyšniauskas.

Dirbs treneriu

Pastaraisiais metais jis svarbiausias sunkiosios atletikos varžybas išties dažniausiai stebėdavo per televizorių.

Per pastaruosius penkerius metus planetos ar žemyno pirmenybėse R. Vyšniauskas pasirodė tik kartą – 2012 metais svorio kategorijoje iki 105 kg. lietuvis užėmė 11-ą vietą.

Dabar sunkiaatletis pripažįsta, jog pasitraukti iš sporto jam vertėjo kur kas anksčiau.

„Iš tikrųjų, reikėjo šį žingsnį žengti prieš penkerius metus, bet vis pagalvodavau, kad gal reikalai susitvarkys, atsigausiu. O kai galutinai pasiryžau, viduje net apėmė palengvėjimas. Padariau teisingą žingsnį“, – sakė R. Vyšniauskas.

Ketverių olimpinių žaidynių dalyvis per savo olimpinę karjerą sėkmingiausiai startavo 2004 metais Atėnuose, kur užėmė penktą vietą. R. Vyšniausko sąskaitoje taip pat yra trys Europos čempionatų apdovanojimai (2008 metais – sidabras, 2005 ir 2009 metais – bronza).

Karjeros pradžią R. Vyšniauskui buvo užtemdžiusi dopingo dėmė: 1997-aisiais jis buvo diskvalifikuotas dvejiems metams dėl draudžiamų preparatų vartojimo.

Nuo sunkiosios atletikos klaipėdietis ateityje nežada nutolti: pastaruosius dvejus metus jis padeda savo tėvui B. Vyšniauskui treniruoti jaunuosius sportininkus.

Pasitraukus R. Vyšniauskui, praėjusią savaitę prasidėjusiame Europos čempionate startuos trys Lietuvos atstovai: svorio kategorijoje iki 94 kg rungsis praėjusio žemyno čempionato bronzinis prizininkas Žygimantas Stanulis ir Donatas Anuškevičius, svorio kategorijoje iki 105 kg jėgas bandys Sergejus Lichovojus.