Sportas

2012.08.28 08:45

J. Kazlauskas: nežinau jokio vadinamo trenerių dešimtuko, esu pasirengęs padėti A. Saboniui

Rokas Buračas, basketnews.lt2012.08.28 08:45

Žinomas krepšinio specialistas Jonas Kazlauskas piktinasi, kad jo vardas yra minimas žaidžiant užkulisinius krepšinio pasaulio žaidimus. Buvęs Lietuvos rinktinės treneris tvirtina, kad nori kalbėti pats už save ir žada, kad santykiai su jo neva kritikuojama Lietuvos krepšinio federacija (LKF) vis gerės.

Žinomas krepšinio specialistas Jonas Kazlauskas piktinasi, kad jo vardas yra minimas žaidžiant užkulisinius krepšinio pasaulio žaidimus. Buvęs Lietuvos rinktinės treneris tvirtina, kad nori kalbėti pats už save ir žada, kad santykiai su jo neva kritikuojama Lietuvos krepšinio federacija (LKF) vis gerės.

Šeštadienį dienraštyje „Lietuvos rytas“ buvo išspausdintas straipsnis „R. Kurtinaitis, Š. Marčiulionis ir J. Kazlauskas ragina Sabonį netylėti“. Rašinyje pasakojama apie neva įvykusį dešimties garsių šalies krepšinio asmenybių susirinkimą, per kurį buvo nuspręsta į viešumą kelti Lietuvos krepšinio federacijai neparankius klausimus.

Iš dešimties susirinkime neva dalyvavusių krepšinio asmenybių buvo paminėtos Šarūno Marčiulionio, Rimo Kurtinaičio, Kazlausko, Tomo Pačėso ir Dariaus Maskoliūno pavardės.

Vis dėlto J. Kazlauskas tinklalapiui BasketNews.lt teigė apie menamą dešimtuką sužinojęs tik iš minimo laikraščio straipsnio.

„Nežinau jokio vadinamo trenerių dešimtuko. Tą minėtą šeštadienį kartu su šeima puikiai praleidau Druskininkuose. Su tais vyrais po olimpinių žaidynių kalbėjausi telefonu ir daugeliui jų išsakytų minčių pritariu, bet noriu kalbėti pats už save. Nenoriu, kad už mane kalbėtų kiti. Tai yra svarbiausias dalykas“, – tinklalapiui BasketNews.lt tvirtino J. Kazlauskas.

Treneris pažymėjo, kad jo santykiai su Lietuvos krepšinio federacija tik gerės. J. Kazlauskas teigė mielai atsiliepsiąs į bet kokį LKF prezidento Arvydo Sabonio pagalbos prašymą.

„Iki to laiko, kol į federaciją atėjo Arvydas, mūsų santykiai buvo jokie. Atėjus Arvydui jie, manau, keisis. Sabonis yra asmenybė ir jeigu jis manęs prašys kokios nors pagalbos, niekada neatsisakysiu padėti ar patarti. Manau, buvusių Lietuvos krepšininkų potencialas nėra maksimaliai išnaudotas. Iš kitos pusės, nenoriu ir būtų neįdomu, jeigu man kažkas nurodinėtų. Ypač per laikraščius. Nenoriu konfliktų“, – pažymėjo J. Kazlauskas.

Treneris teigė galįs pritarti kai kurioms Š. Marčiulionio ir R. Kurtinaičo mintims, tačiau tvirtino, kad federacijos kritikai galėtų visas savo mintis išdėstyti tiesiogiai LKF prezidentui, o ne aiškintis santykius žiniasklaidoje.

„Pritariu kai kurioms jų idėjoms. Manau, Mindaugas Balčiūnas kai ką yra įžeidęs, pasišaipęs ir pan. Mano supratimu, federacija turi burti kitus apie save. Pritariu nuomonei, kad vedantys Lietuvos treneriai kaip Kurtinaitis, Pačėsas ar tas pats Marčiulionis turi būti labiau įtraukti į federacijos darbą. Jų potencialą būtų galima panaudoti geriau, – svarstė J. Kazlauskas. – Tačiau santykių aiškinimasis turėtų vykti ne per laikraščius. Yra šimtai gerų progų susitikti su Arvydu Saboniu ir išsakyti jam savo mintis. O laikraštis yra paskutinė fazė, kai klausimų išspręsti pokalbiais nebegali. Federacija ir tie žmonės, kurie jaučiasi nustumti nuo krepšinio, kaip senais laikais, turėtų vyriškai atsisėsti prie alaus bokalo, aptarti problemas ir dirbti.“

***

Mindaugas Balčiūnas, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius:

„Tokie komentarai, kaip šeštadieninis, rodo labai sveiką Lietuvos krepšinio aplinką. Visos nuomonės, taip pat ir negatyvios, yra vertinamos. Aišku, norėtųsi, kad kritika būtų konstruktyvi, tačiau žvelgiant į pastaruosius dvejus metus, kritikos sulaukiame iš dviejų žmonių ir visuomet per tą pačią žiniasklaidos priemonę. Peršasi mintis, kad tai yra daroma tendencingai, siekiant kažkokių interesų. Vertinant dabartinę sporto aplinką ir artėjančius įvykius, nesunku visa tai susieti. Šiandien Lietuvos krepšinio federacija turi tvirtą nuomonę ne tik krepšinio, bet ir sporto reikalais, o ji ne visuomet sutampa su kai kuriomis suinteresuotomis grupėmis.

Pastaruoju metu aprašyti įvykiai nesiklosto taip, kaip jie buvo pateikti, o kai kurios pavardės įtrauktos tik spekuliuojant jomis. Jeigu kalbėtume konkrečiau – su gerbiamu treneriu Kazlausku krepšinio federacija neturi jokių priešpriešų. Mes be galo gerbiame šį trenerį, o jis visuomet dalyvauja trenerių asociacijos veikloje bei mūsų rengiamuose seminaruose. Manau, jo vardu tam tikra prasme manipuliuojama.

Tie žmonės, kurie jaučiasi esą krepšinio užribyje, turėtų permąstyti savo veiksmus ir pagalvoti, kodėl krepšinio bendruomenė tam tikra prasme juos atstumia. Mano asmenine nuomone, tai yra dėl jų pačių elgesio. Jie kviečiami dalyvauti ir trenerių asociacijos veikloje, ir visuose oficialiuose krepšinio federacijos organuose, bet kažkodėl jų nematome.

Ponas Marčiulionis per pastaruosius septynerius metus nė karto neatvažiavo į Lietuvos krepšinio federacijos kasmetinę visuotinę konferenciją, kurioje galėtų išsakyti ir siūlyti savo idėjas. Nežinau, kodėl jis savo priekaištus reiškia per spaudą, o ne tiesiogiai mums. Jis buvo gavęs asmeninį kvietimą ir į Lietuvos krepšinio 90-mečio šventę, tačiau ją ignoravo.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt