Sportas

2012.08.27 18:24

Lietuvos rankinio rinktinės narys A. Račkauskas diskvalifikuotas dėl kanapių vartojimo

15min.lt 2012.08.27 18:24

Austrijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad Lietuvos vyrų rankinio rinktinės narys Andrius Račkauskas buvo diskvalifikuotas 10 mėnesių dėl kanapių vartojimo, rašo Austrijos naujienų portalas „Kurier“.

Austrijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad Lietuvos vyrų rankinio rinktinės narys Andrius Račkauskas buvo diskvalifikuotas 10 mėnesių dėl kanapių vartojimo, rašo Austrijos naujienų portalas „Kurier“.

Draudžiamų medžiagų sportininko organizme buvo rasta mėginyje, paimtame po Austrijos rankinio lygos finalo serijos pabaigos. 31-erių A. Račkauskas buvo pasirašęs 3 metų kontraktą su Insbruko „HIT Medalp Tirol“ ekipa, tačiau po šio įvyko sutartis buvo nutraukta.

„Norėčiau su juo pasišnekėti ir išsiaiškinti, kas įvyko. Andrius buvo puikus žaidėjas, vienas iš komandos lyderių, tačiau susidaro įspūdis, kad jis tiesiog netinkamu laiku atsidūrė netinkamoje vietoje. Žinoma, negalime saugoti kiekvieno žaidėjo, yapč tokio patyrusio, tačiau kiekvienas komandos narys yra pasirašęs tam tikrą sutartį, kad nenaudos draudžiamų preaparatų“, – kalbėjo vienas iš Insbruko komandos vadovų Heinzas Oehleris.

Lietuvį palaikė ir ekipos treneris Stefanas Oehleris: „Andriui tai yra asmeninė tragedija. Jis buvo pasirašęs naują 3 metų kontraktą ir jautėsi saugus dėl savo ateities – dabar viso to neteks. Jei tik Andrius norės treniruotis kartu su komanda ir palaikyti sportinę formą, kodėl gi ne?“

Tuo metu Insbruko ekipos prezidentas Thomasas Czerminas buvo gerokai kategoriškesnis ir šį incidentą pavadino „su bet kokiomis ribomis prasilenkiančia kvailyste“.

„Jis yra patyręs veteranas, tad turėtų atskirti gerus dalykus nuo blogų. Jei viskas priklausytų nuo manęs, jokių būdu neleisčiau jam treniruotis su komandos žaidėjais. A. Račkauskas turi būti pavyzdys jauniems žaidėjams, kas atsitinka už nepriimtiną elgesį“, – teigė T. Czerminas.

A. Račkauskas kartu su „HIT Medalp Tirol“ komanda praėjusiame Austrijos rankinio čempionate užėmė antrą vietą. Lietuvis dažnai padėdavo ir šalies rinktinei.

Priminsime, kad šiemet „HIT Medalp Tirol“ klube rungtyniaus kitas lietuvis – Tomas Kraucevičius.