Sportas

2015.09.08 13:45

Istorinėje dvikovoje D. Motiejūnas maudė J. Valančiūną

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Du perspektyviausi Lietuvos krepšininkai – 21-erių metų Jonas Valančiūnas ir 23-ejų metų Donatas Motiejūnas – pagaliau gavo progą suremti pečius ir pasigalynėti vienas su kitu stipriausioje pasaulio lygoje NBA. Ir istorinė dvikova nenuvylė.

Du perspektyviausi Lietuvos krepšininkai – 21-erių metų Jonas Valančiūnas ir 23-ejų metų Donatas Motiejūnas – pagaliau gavo progą suremti pečius ir pasigalynėti vienas su kitu stipriausioje pasaulio lygoje NBA. Ir istorinė dvikova nenuvylė.

Trečiadienį Toronte vykusiose rungtynėse pergalę rezultatu 107:103 šventė šeimininkai „Raptors“, bet pastebimi buvo abu lietuviai, kurie, žaisdami NBA, savo jėgas tarpusavyje išmėgino pirmą kartą – iki tol stipriausios pasaulyje krepšinio lygos aikštelėse jiems susitikti nepavyko.

Starto penkete žaidęs J. Valančiūnas per 30 min. pelnė 15 taškų (4/7 dvitaškiai, 7/9 baudos) ir atkovojo 6 kamuolius, o nuo atsarginių suolo pakilęs D. Motiejūnas per 23 min. įmetė 13 taškų (6/8 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 1/1 bauda) ir sugriebė 5 atšokusius kamuolius.

Įdomiausia, kad lietuviai kurį laiką kovojo tiesiogiai – vienas prieš vieną, nes D. Motiejūnas buvo pastumtas į „centro“ poziciją vietoj Omero Ašiko.

Kaipgi visa tai atrodė? J. Valančiūnui buvo sunku suspėti paskui vikriai žaidusį D. Motiejūną, kuris nevengė ir metimų iš tolimų distancijų (tiesa, jis prametė visus 3 tritaškius).

Tačiau poroje epizodų D-Mo, išvydęs prieš save rankas į viršų iškėlusį tautietį, sutriko ir prarado kamuolį – vieną kartą pataikė juo tiesiai į J. Valančiūną, o kitą sykį atidavė jį kitam varžovų komandos nariui.

Viena D. Motiejūno klaida – žiūrėti ČIA

Kita D. Motiejūno klaida – žiūrėti ČIA

Tačiau akivaizdu, kad D. Motiejūnas buvo pasiruošęs šiai akistatai ir neblogai išstudijavęs J. Valančiūno veiksmus, nes gynyboje didelių problemų neturėjo, o trečiame kėlinyje perskaitė JV firminį klaidinantį judesį, nors apsiginti nuo dviejų taškų ir nepavyko.

Klaidinantis J. Valančiūno veiksmas prieš D. Motiejūną – žiūrėti ČIA

Reikia pripažinti, kad J. Valančiūnas aikštėje atrodė kiek užtikrinčiau ir ramiau: apie tai byloja net tik net penkios D. Motiejūno surinktos pražangos, bet ir tai, kad Lietuvos rinktinės puolėjas net dukart nesugebėjo įkrauti kamuolio į krepšį. Ypač apmaudžiai jam nepasisekė pačioje trečio ketvirčio pradžioje, kai jis greitai persivarė visą aikštelę ir galėjo prieš pat sireną įspūdingai įdėti iš viršaus. Jonui vienintelis mėginimas atlikti dėjimą pavyko kuo puikiausiai.

Pirmas nesėkmingas D. Motiejūno dėjimas – žiūrėti ČIA

Antras nesėkmingas D. Motiejūno dėjimas – žiūrėti ČIA

Galingas J. Valančiūno dėjimas – žiūrėti ČIA

Atėmus šiuos du nepavykusius dėjimus, D. Motiejūnas pataikė visus kitus 6 savo mestus dvitaškius ir vienintelę baudą. Jis nevengė žaidimo vienas prieš vieną ir per J. Valančiūno rankas iš viso pelnė 8 taškus.

Antras D. Motiejūno dvitaškis per J. Valančiūną – žiūrėti ČIA

Trečias D. Motiejūno dvitaškis per J. Valančiūną – žiūrėti ČIA

Ketvirtas D. Motiejūno dvitaškis per J. Valančiūną – žiūrėti ČIA

Kada įvyks kita J. Valančiūno ir D. Motiejūno dvikova? Jei kalbėsime apie šį sezoną, tai nebent tik NBA superfinale, nes reguliariajame sezone „Raptors“ ir Hiustono „Rockets“ klubai nebesusitiks.

Na, o draugiškai pasistumdyti abu talentingieji aukštaūgiai galės vasarą per Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruočių stovyklą prieš 2014 metų pasaulio čempionatą Ispanijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt