Sportas

2014.04.03 16:22

Pirmojoje futbolo lygoje 2014 m. sezone laukiamas garsių žaidėjų desantas

BNS 2014.04.03 16:22

Lietuvos futbolo pirmoji (I) lyga 2014 metų sezoną pasitinka sustiprėjusi. Turnyre žais būrys šalies čempionų, nacionalinės vienuolikės narių bei rezultatyvumo rekordininkas.

Lietuvos futbolo pirmoji (I) lyga 2014 metų sezoną pasitinka sustiprėjusi. Turnyre žais būrys šalies čempionų, nacionalinės vienuolikės narių bei rezultatyvumo rekordininkas.

„Pasakysiu nesuklydęs – šiemet pirma lyga bus žymiai stipresnė nei pernai. Jau pernai į ją atėjo daug futbolininkų, kurie yra žaidę A lygoje ir kurie meistriškumu A lygos žaidėjams nenusileidžia. Tiesiog A lygos klubai jiems visiems įdarbinti pinigų neturi, o užsienyje šie futbolininkai irgi nesusiranda komandos. Šiemet tai pasireiškė dar labiau“, – teigė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) varžybų ir renginių skyriaus vadybininkas Romas Pikčilingis, daug metų besirūpinantis šalies pirmos lygos turnyru.

LFF vadybininkas tikisi ne vien stipraus, bet ir atkaklaus pirmosios lygos čempionato. Jo manymu, daugumos ekipų tarpusavio rungtynių rezultatus spėti bus nelengva.

2014 metais Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse dalyvausiančios 14 komandų sezoną pradės balandžio 11-ąją ir baigs spalio 26 dieną. Tokios datos numatytos patvirtintame varžybų tvarkaraštyje.

Šiemet I lygoje varžysis dviem komandomis daugiau nei pernai – 14. Prasiplėtusioje lygoje debiutuos Kauno „Stumbras“ ir Vilniaus „MRU-TiuMenas“, po šešerių metų pertraukos grįžo atgimęs Utenos „Utenis“, rungsis iš A lygos iškritęs Tauragės „Tauras“.

Su antros pagal pajėgumą pakopos pirmenybėmis atsisveikino į A lygą persikėlę praėjusio sezono I lygos pirmenybių nugalėtojas „Klaipėdos granitas“ ir prizininkas „Trakų“ klubas.

Dėl laiku neįgyvendintų licencijavimo reikalavimų Panevėžio „Baltija“ ir „Palanga“ pirmenybes su trijų, o Vilniaus „Polonija“ – su šešių taškų deficitu.

Radviliškio „Lokomotyvo“ komanda dėl miesto stadiono aikštės renovacijos šį sezoną planuoja rungtyniauti Panevėžio futbolo akademijos stadione.

„Vien jau ko vertas „Utenis“, kuriame žais Vitalijus Kavaliauskas, Egidijus Varnas, Pavelas Leusas, Denisas Gordejus, Žilvinas Banys, Danielis Gunevičius, Linas Savastas. Visą žinomų futbolininkų vienuolikę būtų galima išvardinti,“ – po ilgos pertraukos į pirmą lygą sugrįžusio Utenos klubo sudėtį vertino R. Pikčilingis.

Žinomų pavardžių yra ir kitose komandose. Kai kurie futbolininkai dar neseniai žaidė ir Lietuvos rinktinėje.

„Kazlų Rūdos „Šilui“ atstovaus Tadas Papečkys ir Andrius Urbšys, „MRU-TiuMeno“ komandoje žais Nerijus Radžius, Artūras Sobolis. Labai sustiprėjo Kauno „Stumbras“ – prie jo prisijungė daug buvusių „Kauno“ žaidėjų ir 2012-ųjų A lygos rezultatyvumo rekordininkas Artūras Rimkevičius“, – kalbėjo R. Pikčilingis.

Beje, „Stumbras“ kontrolinėse rungtynėse 4:1 nugalėjo pernai A lygoje ketvirtąją vietą užėmusią Marijampolės „Sūduvos“ komandą.

„Šilutės ekipa pasipildė pernykščiais pirmosios lygos turnyro nugalėtojo „Klaipėdos granito“ žaidėjais. Į Jonavos „Lietavą“ iš Kėdainių „Nevėžio“ perėjo rezultatyviausias pernai metų lygos puolėjas Aivaras Lyberis. „Nevėžis“ žada atsivežti futbolininką iš Brazilijos. Negalima nurašyti ir Tauragės „Tauro“ – tai juk komanda, pernai žaidusi A lygoje. Tauragė, beje, visada pasižymi tuo, kad joje užauga neblogas jaunimas. Jei dar keli pernai žaidę „senukai“ „Tauro“ nepaliks, tai ne kiekvienas jį įkąs.

Radviliškio „Lokomotyvas“ – Lietuvos salės čempionas. Suprantama, salės futbolas – visai kas kita negu didysis, bet apie „Lokomotyvo“ futbolininkų meistriškumą tas titulas vis vien byloja. Kauno „Spyris“ jau rengėsi žaisti A lygoje, bet paskutiniu momentu prarado žadėjusį pinigų rėmėją. Tad ji irgi bus ne silpniausia komanda. Tai jaunimo ekipa, sudaryta iš Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinių, į kurią iš „Dainavos“ grįžo Lukas Sendžikas“, – vertino pirmosios lygos komandų galimybes LFF varžybų ir renginių skyriaus vadybininkas.

Iš pradžių LFF buvo nutarusi neleisti pirmojoje lygoje žaisti legionieriams, bet po to priėmė sprendimą, kad vienas užsienietis futbolininkas galės atstovauti komandai.

Nuo sausio mėnesio I lygos klubai turėjo galimybę iš anksto susipažinti su nuostatų pakeitimais, tvarkaraščio projektu, pateikti savo pasiūlymus arba pastabas.

Pagal 2014 metų sezono tvarkaraštį pirmasis turas vyks balandžio 11–13 dienomis, paskutinis – spalio 26 dieną. Pirmose sezono rungtynėse kitą penktadienį, balandžio 11-ąją, Panevėžyje susitiks vietos „Baltija“ ir Kauno „Spyris“.

Kaip ir praėjusį sezoną, varžybų pirmoje dalyje komandos sužais du ratus tarpusavyje (namuose ir išvykoje). Vėliau lyga bus išskirta į dvi dalis ir komandos kovos dėl 1–7 bei 8–14 vietų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.