Sportas

2012.08.25 17:20

Startavo 20-asis ralis „Aplink Lietuvą“

ELTA 2012.08.25 17:20

Šeštadienį Kauno Rotušės aikštėje startavo tradicinis jau 20-asis ralis „Aplink Lietuvą 2012“, kurį rengia Lietuvos automobilių klubas ir kurio dalyviai varžosi dėl šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurės.

Šeštadienį Kauno Rotušės aikštėje startavo tradicinis jau 20-asis ralis „Aplink Lietuvą 2012“, kurį rengia Lietuvos automobilių klubas ir kurio dalyviai varžosi dėl šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurės.

Ralis kartu yra ir Lietuvos automobilininkų sąjungos rengiamo ralio „LAS taurė 2012“ trečiojo etapo varžybos.

Prie starto linijos Rotušės aikštėje išsirikiavo per 120 lenktynininkų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Izraelio ir JAV. Juos pasveikino Prezidentė D. Grybauskaitė.

Šių metų ralio dalyviams teks įveikti asfalto ir žvyro keliais besitęsiantį 1060,8 km maršrutą su 21 rungčių ruožu, kurių bendras ilgis 172,9 km. Varžybos vyksta 17 miestų ir rajonų teritorijose, kur greičio ruožus pakeitė tikslaus pravažiavimo ir laiko normų rungtys.

Nors raliui „Aplink Lietuvą“ startas oficialiai duotas šeštadienį, tačiau jo dalyviai sportines kovas pradėjo penktadienį, kai prologo varžybos nusidriekė per Kauną link Alytaus ir po jų apylinkėse esančias trasas.

Bene rimčiausią paraišką iškovoti taurę po pirmosios dienos varžybų pateikė lyderiais tapęs Sauliaus Andriulio ir Manto Grigaičio ekipažas, vairuojantis „Mitsubishi Colt“ automobilį.

8,7 sek. lyderiams pralaimi „Subaru Impreza“ vairuojantys Tomas Ramanauskas su Vytautu Kazeliūnu, o trečioje vietoje esantys Karolis Balčiūnas su Simonu Bieliausku („Volkswagen Golf“) nuo lyderių atsilieka 13,2 sek.

Prezidentės D. Grybauskaitės taurės, kuri pagal šių varžybų nuostatus bus įteikta bendrosios automobilių įskaitos nugalėtojams, savininkai paaiškės sekmadienį 17.00 val. po ralio finišo Vilniuje, S. Daukanto aikštėje.

Nors jau pernai pažymėtas garbingas ralių „Aplink Lietuvą“ 80-metis, tačiau šiemetinis ralis tik 20-as jų istorijoje. Planuota ralius „Aplink Lietuvą“ rengti kasmet, tačiau prieškario metais įvyko tik trys raliai (1931, 1932 ir 1937m.).

Kartu su šalies Nepriklausomybės atgavimu veiklą atkūrusio LAK pastangomis, lygiai po 65 metų, prabėgusių nuo pirmojo, vėl buvo atgaivinti raliai „Aplink Lietuvą“. Nuo 1996 metų jie vyksta kasmet.