Sportas

2014.03.25 17:15

Lietuvos krepšinio čempionų treneriai dalijo patarimus ateities žvaigždėms

BNS2014.03.25 17:15

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempiono Kauno „Žalgirio“ klubo treneris Saulius Štombergas ir Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) nugalėtojos Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė pirmadienį paskyrė jaunosioms krepšinio žvaigždėms.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempiono Kauno „Žalgirio“ klubo treneris Saulius Štombergas ir Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) nugalėtojos Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė pirmadienį paskyrė jaunosioms krepšinio žvaigždėms.

Geriausių Lietuvos klubų treneriai Vilniuje ir Kaune surengė pratybas „Manijos Moksleivių krepšinio lygos Žvaigždžių dienos 2014“ dalyviams, kurie išmoktas pamokas pademonstruos kovo 29 dieną Panevėžio „Cido“ arenoje.

Kauno „Žalgirio“ treniruočių arenoje apsilankė daugiau nei 30 ateities krepšinio žvaigždžių. Dvi valandas S. Štombergo patarimų klausę jaunieji krepšininkai po pratybų braukė prakaitą.

„Labai gera treniruotė, sužinojome naujų dalykų, – po pratybų teigė Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ atstovas Martynas Varnas. – Daug dėmesio skyrėme gynybai. Tiek vienas prieš vieną, tiek komandinei. Norėtųsi daugiau tokių treniruočių, man labai patiko“.

Kauno „Žalgirio“ treneris džiaugėsi, kaip jaunieji krepšininkai MKL „Žvaigždžių dienos“ treniruotėje gaudė kiekvieną jo žodį.

„Visi dirbo noriai, priėmė informaciją, – teigė S. Štombergas. – Dalyvavo įvairaus amžiaus vaikinai, tai matėsi, kad vieniems gal buvo per lengva, kitiems per sunku. Tačiau visi dirbo nuoširdžiai, matosi, kad visi nori būti sportininkais. Jų siekiai – dideli. Palinkėsiu, kad toli ir žygiuotų“.

Praėjusią vasarą su Lietuvos U-18 rinktine dirbęs S. Štombergas šias pareigas užims ir šiemet. Buvęs Lietuvos rinktinės puolėjas teigia, kad jauniems krepšininkams svarbiausia žinias dėtis į galvą ir kasdien eiti po vieną žingsnį į priekį.

„Jaunimui visada svarbu perdavimo atlikimas, jo kokybė, pozicijos užėmimas. Tai turi būti taisyklingai įvaldyta, – vardina S. Štombergas. – Kitas svarbus dalykas – gynyba vienas prieš vieną ir, žinoma, komandinė gynyba. Reikia vienas kitam padėti, teisingai atsistoti ir užimti reikiamas pozicijas. Vaikinai gavo žinių, pasižiūrėjom atlikimo techniką. Tikiuosi, kad kai kurios žinios jiems išliks“.

Vienos geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkių J. Štreimikytės-Virbickienės pratybos Vilniuje sutraukė ne tik Vilniaus krepšinio mokyklos merginas, tačiau ir Alytaus sporto ir rekreacijos centro, Radviliškio švietimo ir sporto paslaugų centro, Biržų sporto mokyklos, Kėdainių sporto mokyklos ir Kauno krepšinio mokyklos „Aisčių“ atstoves. J. Štreimikytei-Virbickienei talkino ir dar dvi šalies čempionės: geriausia metų krepšininkė Lina Pikčiutė ir puolėja Mantė Kvederavičiūtė.

„Manau, kad treniruotė su jaunosiomis krepšininkėmis pavyko, – šypsodamasi kalbėjo J. Štreimikytė-Virbickienė. – Džiugu, kad turėjau kelias padėjėjas ir labai šauniai atidirbome. Tikiuosi, kad merginoms buvo kažkas naujo, kažkas išliks galvose, kažką panaudos treniruotėse ir rungtynėse“.

Moterų NBA lygoje žaidusi lietuvė neabejoja, kad tokios pratybos jaunoms merginoms duoda labai daug naudos. Buvusi Lietuvos rinktinės žaidėja džiaugėsi ir tėvų entuziazmu, kurie savo dukras veža į tokias treniruotes.

„Žinoma, tokios treniruotės tikrai reikalingos. Merginų treneriai gal sako tą patį ką aš, tačiau jie tai kartoja kasdien. O kai ateina naujas treneris ir esmę pasako tą pačią, tik kitais žodžiais, atrodo, kad jis pasakė kažką naujo, – pasakoja „Kibirkšties-VIČI“ komandos vyriausioji trenerė. – Kuo daugiau trenerių iš profesionalių komandų ateis, tai tuo geriau bus jaunoms merginoms. Joms bus daug įdomiau ir didesnė motyvacija. Malonu, kad krepšinis gyvuoja mažesniuose miesteliuose ir ten tikrai netrūksta didelių entuziastų. Yra tokia patirtis, jog ankstesniais metais merginų rinktinėse žaidė tik panelės iš rajonų. Džiugu, kad komandos rajonuose ir toliau gyvuoja“.

Kovo 29 dieną Panevėžio „Cido“ arenoje susirinkę krepšinio mylėtojai ir internetinės televizijos SportoTV.lt žiūrovai galės išvysti tradicines „Rytų-Vakarų“ komandų rungtynes bei galės stebėti populiariausius dėjimo į krepšį ir tritaškių metimų konkursus, o taip pat tik MKL „Žvaigždžių dienoje“ išbandytas Karavano, Bauduko, Slalomo rungtis bei visada intriguojantį trys prieš tris į vieną krepšį minį turnyrą.

„Manijos Moksleivių krepšinio lygos Žvaigždžių diena“ Panevėžyje prasidės 11.30 val.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 
 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt