Sportas

2015.09.08 13:45

M. Špoko pozicija: „Lietuva, Latvija, Estija ir Suomija gali surengti „Eurobasket 2015“ čempionatą“

Modestas Krukauskas, 15min.lt2015.09.08 13:45

Nuskambėjus pirmosioms žinioms, kad Ukraina atsisako rengti 2015 metų Europos krepšinio čempionatą, daugelio krepšinio sirgalių akys nukrypo į tas šalis kurios neatsisako organizuoti „Eurobasket 2015“ – Prancūziją, Čekiją ir Lenkiją, Serbiją bei Baltijos šalis.

Nuskambėjus pirmosioms žinioms, kad Ukraina atsisako rengti 2015 metų Europos krepšinio čempionatą, daugelio krepšinio sirgalių akys nukrypo į tas šalis kurios neatsisako organizuoti „Eurobasket 2015“ – Prancūziją, Čekiją ir Lenkiją, Serbiją bei Baltijos šalis.

„Ačiū, žinome ką reiškia rengti čempionatą. Viso turnyro tikrai atsisakome rengti, bet vienos grupės varžybas – mes tikrai paimtume“, – 15min.lt sakė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Kovo 22 dieną „FIBA Europe“ vykdomasis komitetas savo posėdyje Miunchene turės pranešti, kas galėtų surengti jau probleminį turnyrą, kuriam Ukraina rengėsi trejus metus.

Europos vyrų krepšinio čempionato 2015 metais Ukrainoje organizacinio komiteto direktorius Markijanas Lubkivskis trečiadienį po pietų segodnya.ua portalui oficialiai patvirtino, kad šalis dėl Rusijos agresijos ir dėl Krymo okupacijos bei žemių aneksijos atsisako rengti „Eurobasket 2015“.

„Mes net nežinome, koks bus turnyro formatas. Todėl nieko aiškaus negaliu pasakyti. Juk nuo to, koks bus varžybų formatas, priklausys, kaip elgsis tos šalys, kurios norėtų surengti „Eurobasket 2015“. Galiu tik pasakyti, kad su Latvijos, Estijos ir Suomijos krepšinio federacijomis nagrinėjome galimybę visi kartu perimti Europos čempionatą. Juk visų Baltijos šalių ir Suomijos rinktinės dalyvaus „Eurobasket 2015“, todėl kiekviena šalis galėtų pasiimti po savo grupę“, – dėstė M. Špokas.

Tačiau jis aiškino, jog kol kas tai nėra oficiali Lietuvos krepšinio federacijos pozicija. Ją turėtų pareikšti LKF vykdomasis komitetas, kuris susirinks kaip tik po „FIBA Europe“ pasitarimo kovo 22 dieną. LKF , galbūt, į neeilinį vykdomojo komiteto pasitarimą susirinks kovo 24 dieną.

„Viskas bus aišku po kovo 22 dienos. Tada ir mąstysime, kokia mūsų šalies pozicija. Juk po to reikėtų kalbėtis ir su Vyriausybe, pačia „FIBA Europe“ valdžia dėl sąlygų“, – dėstė LKF generalinis sekretorius.

– Tai galima tikėtis, kad Lietuva galėtų prašyti surengti Europos čempionato grupės varžybas, kuriose kovos mūsų šalies ekipa, – 15min.lt paklausė M. Špoko.

– Taip, tai galėtų būti. Taip pat galėtume ir lemiamus mačus rengti. Bet sakau – tada reikia viską skaičiuoti – kiek bus rungtynių, kiek galima gauti pajamų, kokius rėmėjus leis „FIBA Europe“ pasikviesti ir ar reikės šiai krepšinio organizacijai mokėti rengimo mokestį.

– Kiek kainuotų surengti grupės varžybas?

– Manau, milijonas litų būtų neblogas variantas. Jei daugiau – būtų sunkiau surasti reikiamus pinigus ir po to atgauti juos per pajamas.

– Bet iš esmės – Lietuva galėtų rengti Europos čempionatą?

– Visą – ne, dalį – mes neatsisakytume, jei būtų galvojama apie tris Baltijos šalis ir Suomija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt