Sportas

2014.03.19 08:38

R. Meilutytė švenčia septynioliktąjį gimtadienį

DELFI.lt 2014.03.19 08:38

Dvejus metus iš eilės geriausia Lietuvos sportininke išrinktai Rūtai Meilutytei trečiadienį sukanka 17 metų. Pergales baseine kur kas dažniau nei gimtadienius švenčianti plaukikė naujus gyvenimo metus pasitiks Plimute (Jungtinė Karalystė), kur mokosi ir treniruojasi.

Dvejus metus iš eilės geriausia Lietuvos sportininke išrinktai Rūtai Meilutytei trečiadienį sukanka 17 metų. Pergales baseine kur kas dažniau nei gimtadienius švenčianti plaukikė naujus gyvenimo metus pasitiks Plimute (Jungtinė Karalystė), kur mokosi ir treniruojasi.

Kartu su portalu DELFI jauniausią visų laikų olimpinę čempionę iš Lietuvos su gimimo diena pasveikino šalies plaukimo federacija (LPF).

„Po Londono olimpinių žaidynių visi sužinojo, kas yra Rūta, kad plaukimo varžybas galima stebėti per televiziją, galima palaikyti plaukikus tarptautinėje arenoje, apsilankyti plaukimo baseinuose Lietuvoje. Staiga visi prisiminė, kad ir jie kažkada lankė baseiną, ėmė tuo didžiuotis, prisiminė, ką reiškia keltis 5.30 val. ryto, prisiminė chloro kvapą.

Televizijos transliacijų reitingai, aistruoliai su Lietuvos vėliavomis tribūnose, straipsnių komentarų ir „Facebook“ fanų gausa, žurnalistų skaičius spaudos konferencijose, aukščiausių šalies vadovų dėmesys ir kiti protą raunantys skaičiai bylojo apie Arvydo Sabonio lygio sporto žvaigždę, bet visada buvo klausimas – ar tai tikra? Ar gali Lietuvos žmonės taip besąlygiškai, be menkiausio pavydo trupinėlio džiaugtis kito laimėjimais, talentu ir sėkme? Atsakymas – gali!

Taigi, visos plaukimo bendruomenės vardu sveikiname Rūtą su gimtadieniu ir linkime toliau tęsti savo sunkų darbą, nesivelti į jokias intrigas, garsinti Lietuvą pasaulyje, o Lietuvos žmones versti didžiuotis tavimi ir savimi“, – rašoma LPF sveikinime.

Gimtadienis R. Meilutytei žymi naują sezoną, kurį plaukimo princesė pradės balandį startais Didžiosios Britanijos pirmenybėse. Svarbiausias šių metų pasirodymas jos laukia rugpjūčio 13-24 dienomis Vokietijos sostinėje Berlyne vyksiančiame Europos čempionate.

R. Meilutytė visame pasaulyje išgarsėjo dar būdama 15-os. 2012 metais ji sensacingai įsiveržė tarp suaugusiųjų plaukimo elito, Londono olimpinėse žaidynėse laimėjusi auksą 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Tais pačiais metais kaunietė pelnė du aukso ir vieną sidabro medalį pasaulio čempionate trumpame (25 m) baseine, o pernai Barselonoje (Ispanija) tapo ir planetos čempione olimpiniame baseine, vėl laimėjusi 100 m plaukimo krūtine rungtį. Be to, tose pačiose pirmenybėse R. Meilutytė iškovojo sidabrą perpus trumpesnėje distancijoje.

Didžiosios Britanijos specialisto Jono Ruddo auklėtinė praėjusį sezoną baigė susižerdama tris apdovanojimus – du auksinius ir vieną sidabrinį – Europos čempionate trumpame baseine.

R. Meilutytei priklauso trys pasaulio plaukimo krūtine rekordai: 50 m (29,48 sek.) ir 100 m (1 min. 4,35 sek.) ilgame baseine bei 100 m (1 min. 2,36 sek.) trumpame baseine. Tarp moterų daugiau planetos rekordų – keturis, įskaitant ir du estafetėse – savo sąskaitoje turi tik amerikietė Missy Franklin.

Be to, per savo trumpą karjerą „Plymouth Leander“ klube sportuojanti lietuvė yra laimėjusi ir aibę asmeninių prizų, tarp kurių – geriausios Europos jaunosios sportininkės, geriausios pasaulio jaunosios plaukikės, geriausios Lietuvos sportininkės (2012 ir 2013 metais) apdovanojimai. R. Meilutytei taip pat buvo įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didysis kryžius.

Trečiadienį gimtadienį mini ir kitas Londono olimpinių žaidynių herojus iš Lietuvos – boksininkas Evaldas Petrauskas. Olimpiados bronzos medalio laimėtojui sukanka 22-eji metai.