Naujienų srautas

Sportas2014.03.14 10:39

FIA patvirtino „Formulės-1“ kvalifikacijos pakeitimus

f-1.lt 2014.03.14 10:39

Tarptautinė automobilių federacija (FIA) palaimino kvalifikacinių važiavimų pakeitimus, kurie įsigalios jau šį savaitgalį.

Tarptautinė automobilių federacija (FIA) palaimino kvalifikacinių važiavimų pakeitimus, kurie įsigalios jau šį savaitgalį, praneša f-1.lt.

F-1 komandų vadovai Bahreine vykusių F-1 bandymų metu susitiko su federacijos atstovais aptarti, kaip būtų galima pagyvinti kvalifikacinius važiavimus, ypač paskutinę jų dalį.

Įvairiais pasiūlymais buvo siekiama išspręsti klausimą, kuomet trečioje kvalifikacijos dalyje kai kurie sportininkai nuspręsdavo taupyti padangas ir neišvažiuoti į trasą.

FIA patvirtino pasiūlytus pakeitimus, kurie įsigalios jau šį savaitgalį. Taigi šeštadienį vyksiančios kvalifikacijos metu kiekvienas sportininkas, patekęs į paskutinę važiavimų dalį, gaus po papildomą padangų komplektą. Pastarasis pasibaigus važiavimams turės būti grąžintas „Pirelli“ atstovams.

Taip pat buvo nuspręsta sutrumpinti pirmąją kvalifikacijos dalį nuo 20 iki 18 minučių, o paskutinę prailginti – nuo 10 iki 12 minučių. Tai turėtų suteikti sportininkams galimybę įveikti vieną papildomą įskaitinį ratą.

Nuo šiol visi pilotai, patekę į trečiąją kvalifikacijos dalį, lenktynes pradės su tomis padangomis, su kuriomis užfiksavo geriausią rezultatą antroje važiavimų dalyje. Anksčiau sportininkai startuodavo su tomis padangomis, su kuriomis važiuodavo trečioje kvalifikacijos dalyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi