Sportas

2014.03.12 14:58

J. Štombergas: per likusias „Top 16“ rungtynes reikia ruoštis iššūkiams LKL ir LKF taurėje

Kauno „Žalgiris“ (1-8) ketvirtadienį Izraelyje antrą kartą „Top 16“ etape savo jėgas išbandys su Tel Avivo „Maccabi“ (6-3) komanda. Pirmąsias rungtynes Kaune po atkaklios kovos laimėjo „Maccabi“ krepšinikai 87:78.

Kauno „Žalgiris“ (1-8) ketvirtadienį Izraelyje antrą kartą „Top 16“ etape savo jėgas išbandys su Tel Avivo „Maccabi“ (6-3) komanda. Pirmąsias rungtynes Kaune po atkaklios kovos laimėjo „Maccabi“ krepšinikai 87:78.

Komandos vyriausiojo trenerio Sauliaus Štombergo teigimu, „Žalgiris“ šiuo metu treniruojasi ne visos sudėties. Treniruotėse dalyvauja 11 krepšininkų. Tačiau tie, kurie dalyvauja, yra pasirengę artėjančiai dvikovai.

Trenerio teigimu, „Maccabi“ komandai šiose rungtynėse motyvacijos trūkti neturėtų.

„Maccabi“ šiuo metu grupėje turi iškovojusi 6 pergales. Jiems šios rungtynės bus svarbios siekiant užsitikrinti vietą varžybų ketvirtfinalyje“, – neabejoja S. Štombergas.

Nors tradiciškai padidintą dėmesį „Žalgiris“ skirs Sofokliui Schortsaničiui, kuris pirmoje „Top 16“ etapo komandų tarpusavio dvikovoje nedalyvavo, kiti priekinės linijos žaidėjai taip pat neliko pamiršti.  

„Treniruotėse daug dėmesio skiriame gynybai prieš „Maccabi“ priekinės linijos žaidėjus. Ypač daug problemų kelia Sofoklis“, – teigė Tadas Klimavičius.

Klubo trenerio teigimu, žydų ekipa turi ir daugiau išskirtinių bruožų.

„Išskirtinis „Maccabi“ bruožas yra gerai pataikantys žaidėjai. Ypač gerai žydai meta nuo trijų taškų linijos. Net keturi varžovų žaidėjai patenka tarp taikliausių Eurolygos krepšininkų. „Maccabi“ išsiskiria tuo, kad priekinės linijos žaidėjai dažnai rungtyniauja kaip lengvieji krašto puolėjai. Sunkieji krašto puolėjai meta daug tritaškių ir yra labai judrūs. Gerai žaidžia vienas prieš vieną ir du prieš du.

Tad mums nebus lengva pagauti varžovus. Situaciją dar labiau apsunkina nuo suolo kylantis Sofoklis, kuris turi neeilinius fizinius duomenis. Todėl mūsų žaidėjai ne tik turės gerai judėti gaudydami jų metikus, bet ir stumdytis su Sofokliu bei neleisti jam įsižaisti per trumpą laiką, kurį jis praleis aikštelėje“, – priešininkų stipriąsias puses vardijo S. Štombergas.

Visgi, trenerio manymu, kauniečiai rungtynėse taip pat turės tam tikrų pranašumų.

„Žalgirio“ stiprioji pusė bus greitasis puolimas. Stengsimės kontroliuoti mačo ritmą, stabdyti jų greitas atakas. Svarbu bus išnaudoti Robertą Javtoką bei į žaidimą tinkamai įlieti jaunuosius Mindaugą Kupšą ir Artūrą Gudaitį. Taip pat svarbu, kad gerai sužaistų Tadas Klimavičius, kuris iki šiol nedaug laiko praleisdavo aikštelėje. Mūsų antrosios linijos žaidėjai taip pat gali tapti mūsų pranašumu. Kadangi „Žalgirio“ krepšininkai irgi mėgsta daug atakuoti iš toli, daug lems žaidėjų mikrodvikovos“, – kalbėjo treneris.

Paklaustas, ar netradicinis varžovų aukštaūgių žaidimo stilius yra parankus „Žalgiriui“, kuris šiuo metu yra priverstas rungtyniauti be Pauliaus Jankūno, treneris atsakė nevienareikšmiškai.

„Tai, kad „Maccabi“ aukšti žaidėjai linkę žaisti atsitraukę, yra ir parankiau, ir neparankiau. Kai buvo sveikas Jankūnas, jį galėdavome gerai išnaudoti po krepšiu, be to, būdamas universalus žaidėjas jis gali pataikyti ir tritaškius. Jankūno netektis mums atsilieps neigiamai. Tikimės, kad šią netektį kompensuos Klimavičius ir Vytenis Lipkevičius“, – situaciją analizavo S. Štombergas.

Kaip vieną pagrindinių „Maccabi“ komandos kozirių treneris įvardijo žydų sirgalius.

„Vienas iš didžiausių „Maccabi“ kozirių bus aistringi sirgaliai, kurie Tel Avive sukuria beprotišką atmosferą. Esant tokiam triukšmui, krepšininkams nėra lengva išgirsti trenerio nurodymus“, – varžovų sirgalius gyrė kauniečių strategas.

Nors Kauno „Žalgiriui“ patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas jau beveik nebeįmanoma, S. Štombergas teigė, kad komanda Eurolygos rungtynėse toliau kelia tam tikrus uždavinius.

„Šio sezono „Žalgiris“ negali lygintis su praeitų metų „Žalgiriu“. Mes pripratome prie pergalių praeitais metais, o šį sezoną jų jau tiek nėra. Mums nuolatos pritrūksta visai nedaug. Tačiau mūsų žaidėjai yra jauni ir nuolatos tobulėja.

Per likusias „Top 16“ rungtynes norime kiek įmanoma labiau pagerinti žaidimą, padėti jaunesniems žaidėjams tobulėti bei kad savo žaidimą atrastų vyresni komandos krepšininkai. Laukia LKL rungtynės, svarbi bus LKF taurė, todėl reikia ruoštis šiems iššūkiams“, – apie komandai keliamus uždavinius kalbėjo S. Štombergas.

„Žalgirio“ puolėjas T. Klimavičius prieš artėjančias rungtynes Izraelyje bandė išlikti nusiteikęs optimistiškai.

„Varžovas – tikrai stiprus, bet nėra taip, kad būtų neįveikiamas. Pirmose rungtynėse namuose kovėmės gerai, tačiau pralaimėjome blogai sužaidę rungtynių galą“, – varžovų nesibaimino T. Klimavičius.