Sportas

2012.08.22 09:46

A. Kubilius olimpiečiams: visi esate mūsų širdžių čempionai

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2012.08.22 09:46

Vyriausybėje atsiskaityta su olimpiečiais – Premjeras Andrius Kubilius trečiadienį priėmė ir pasveikino aukščiausias vietas Londone užėmusius sportininkus bei jų trenerius. „Išties čempionais vadinu visus, kurie dalyvavo olimpinėse žaidynėse ir gavo, laimėjo aukso medalius ar šiek tiek pritrūko, visi esat mūsų širdžių čempionai“, – sakė Premjeras.

Vyriausybėje atsiskaityta su olimpiečiais – Premjeras Andrius Kubilius trečiadienį priėmė ir pasveikino aukščiausias vietas Londone užėmusius sportininkus bei jų trenerius. „Išties čempionais vadinu visus, kurie dalyvavo olimpinėse žaidynėse ir gavo, laimėjo aukso medalius ar šiek tiek pritrūko, visi esat mūsų širdžių čempionai“, – sakė Premjeras. 

„Noriu neformaliai jums padėkoti už tą čempionišką dvasią, nuotaiką. Už tai, ką pasiekėte ir ką dar pasieksite kitose olimpinėse žaidynėse. Už tą labai raiškų ir ryškų Lietuvos vardo garsinimą ir tą tikrą, neišgalvotą patriotizmą. Tikrai nuoširdus ačiū jums, Lietuva tikrai džiaugiasi, dėkoja, didžiuojasi“, – pažymėjo A. Kubilius, pats per apdovanojimus nuo penkiakovininkės Lauros Asadauskaitės dovanų gavęs vardinę špagą.

Premjeras pripažino, kad galbūt nevisada pavyksta viską padaryti per trumpą laiką –  atnaujinti sporto bazes, infrastruktūrą –  bet esą džiugu, kad Rūta Meilutytė laimėjo aukso medalį plaukime ir netrukus bus atidarytas rekonstruoti Kultūros ir sporto rūmai „Girstutis" Kaune.

„Trakuose skirta bazė bus rekonstruota ir sutvarkyta, Vingio stadionas tinkamai parengtas lengvajai atletikai. Tų darbų, žiūrint į ateitį, nemažai“, – sakė A. Kubilius.

Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje įteikti simboliniai premijų čekiai. Iš viso olimpiečiams, jų treneriams bei sportininkus prižiūrėjusiems medikams ir mokslininkams įteikta premijų už 3,3 mln. litų. Už pirmąją vietą olimpinėse žaidynėse skiriama 400 tūkst. litų premija, antrąją – 200 tūkst., trečiąją  – 150 tūkst. litų. Pinigai sportininkus pasieks per mėnesį. Visiems kitiems nariams, prisidėjusiems prie sportininkų sėkmės – treneriams, komandos nariams ir kitiems – bus padėkota atskirame renginyje Kūno kultūros ir sporto departamente.

Investuos į nekilnojamąjį turtą

Kur R. Meilutytė išleis pinigus, plaukikės tėvas Saulius Meilutis teigė, kad dar nenuspręsta: „Diskutuojame, aiškaus atsakymo dar nėra. Dalį investuosime į Rūtai priklausantį turtą Lietuvoje. Rūta savo ateities planus sieja su Lietuva, nori grįžti ir statyti namelį sau ir močiutei sklype, kur gyvename“.

Panašiai pinigus investuoti planuoja ir kiti sportininkai - įsigyti ar susitvarkyti butą, pasistatyti namą, nusipirkti sklypą.

Lietuvai atstovaujantys sportininkai Londono vasaros olimpinėse žaidynėse iškovojo du aukso (plaukikė Rūta Meilutytė ir šiuolaikinės penkiakovės atstovė Laura Asadauskaitė), vieną sidabro (kanojininkas Jevgenijus Šuklinas) bei du bronzos (imtynininkas Aleksandras Kazakevičius bei boksininkas Evaldas Petrauskas) medalius. Dar 11 sportininkų ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė olimpinėse žaidynėse užėmė 4–8 vietas.

Praėjusią savaitę sportininkus pasveikino ir valstybinius apdovanojimus skyrė ir šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir R. Meilutytė prezidentūroje buvo apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi, E. Petrauskas ir A. Kazakevičius – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi, o J. Šuklinui įteikta Lietuvos Respublikos Prezidento taurė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt