Sportas

2015.09.08 13:45

Komoje laikomo lenktynininko M. Schumacherio būklė – be pokyčių

BNS2015.09.08 13:45

Vokiečių lenktynininkas Michaelis Schumacheris tebėra budinimo fazėje po to, kai jam buvo dirbtinai sukelta koma dėl sunkios galvos traumos, patirtos slidinėjant prieš beveik dešimt savaičių, jo atstovė nurodė penktadienį.

Vokiečių lenktynininkas Michaelis Schumacheris tebėra budinimo fazėje po to, kai jam buvo dirbtinai sukelta koma dėl sunkios galvos traumos, patirtos slidinėjant prieš beveik dešimt savaičių, jo atstovė nurodė penktadienį.

Šis atstovės Sabine Kehm pranešimas buvo pirmasis nuo vasario 13-osios, kai legendinio lenktynininko, septynis kartus pelniusio „Formulės 1“ čempiono titulą, šeima pareiškė tvirtai tikinti, kad M. Schumacheris atsigaus.

S. Kehm nurodė: „Michaelis tebėra budinimo fazėje.“

„Padėtis nepasikeitė. Bet kokia paskelbta medicinos informacija, kuri nėra patvirtinta Michaelio gydytojų komandos arba jo vadybininkų, turi būti laikoma negaliojančia“, – pridūrė ji.

Pasaulio žiniasklaida skelbė įvairių spėlionių dėl M. Schumacherio būklės, tačiau Prancūzijos Alpių miesto Grenoblio universitetinės ligoninės gydytojų komanda, gydanti karjerą baigusį vokiečių lenktynininką, iki šiol paskelbė nedaug detalių.

Pranešimai, kad jis susirgo plaučių uždegimu, tačiau įveikė infekciją pirmoje vasario pusėje, nebuvo nei patvirtinti, nei paneigti.

Prieš dvi savaites žiniasklaida citavo M.Schumacherio draugą ir buvusį jo komandos narį Felipę Massą, kuris sakė, jog per paskutinį apsilankymą lenktynininkas atrodė reaguojantis į aplinką.

„Jis miega; jis atrodo normaliai ir kalis kartus parodė atsaką savo burna“, – F. Massa sakė Vokietijos bulvariniam laikraščiui „Bild“.

„Labai džiaugiuosi, kad galėjau kurį laiką su juo pabūti, – pridūrė F. Massa. – Daug su juo kalbėjaus – apie tai, kaip sekasi jo komandai, apie jo naująjį automobilį.“

„Mėginau suteikti jam kiek įmanoma geresnės energijos, – aiškino brazilų lenktynininkas. – Jis labai stiprus žmogus, ir tikrai tikiuosi, kad jis vėl galės džiaugtis gyvenimu.“

M. Schumacheriui buvo sukelta koma po gruodžio 29 dieną įvykusio nelaimingo atsitikimo, kai jis rėžėsi galva į uolą, slidinėdamas Meribelio kalnų kurorte su sūnumi ir grupe draugų.

Prieš sukeliant komą, M. Schumacheriui buvo atlikta operacija, turėjusi sumažinti smegenų kraujavimą ir paburkimą. Sausio 30 dieną jo šeima paskelbė, kad preparatų, palaikančių komos būklę, dozė pradėta mažinti, siekiant M. Schumacherį pamažu pažadinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.