Sportas

2012.08.21 15:11

Lietuvos tinklininkės iš Austrijos grįžo su bronzos medaliais ir su kelialapiu į pasaulio jaunimo čempionatą

ELTA2012.08.21 15:11

Lietuvos tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė Austrijoje vykusiame Europos jaunimo (iki 20 metų) paplūdimio tinklinio čempionate pelnė ne tik bronzą, bet ir kelialapį į kitų metų pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionatą.

Lietuvos tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė Austrijoje vykusiame Europos jaunimo (iki 20 metų) paplūdimio tinklinio čempionate pelnė ne tik bronzą, bet ir kelialapį į kitų metų pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionatą.

17-metės I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė Europos jaunimo pirmenybėse iškovojo septynias pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą.

„Prieš šį čempionatą, kaip ir prieš pasaulio jaunių pirmenybes, svajojome apie medalius. Tik apie jų spalvą negalvojome. O pagrindinis mūsų tikslas buvo patekti į pirmąjį šešetą. Tai suteikia kelialapį į kitų metų pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionatą, – antradienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje sakė klaipėdietė I. Dumbauskaitė. – Gaila, kad pusfinalyje neįvykdėme visų trenerių nurodymų. Buvo skaudu pralaimėti. Labai norėjome žaisti finale, bet džiaugiamės ir bronzos medaliu. Mačas dėl trečiosios vietos buvo sudėtingiausias. Teko kovoti su rusėmis, kurias jau buvome nugalėjusios du kartus“.

Mūsiškės sekmadienį pusfinalyje 0-2 (18:21, 18:21) nusileido savo bendraamžėms lenkėms Katarzynai Kociolek ir Jagodai Gruszczynskai.

Beje, prieš šį mačą lietuvėms apšilimą teko daryti prie viešbučio, nes gerokai vėlavo autobusas, turėjęs nuvežti į varžybų vietą.

„Mažajame“ finale sekmadienį Lietuvos atstovės 2-1 (21:16, 15:21, 15:12) įveikė ruses – 18-metę Kseniją Dabižą ir 16-metę Aną Gorbunovą. Trečiajame sete lietuvės atsiliko 9:11, tačiau sugebėjo išplėšti pergalę.

„Po pralaimėjimo pusfinalyje buvo labai sunku, netrūko ašarų, bet pavyko atsigauti ir nusiteikti kovai dėl trečiosios vietos“, – sakė M. Povilaitytė, kuri žaidė kamuojama nugaros skausmų. Po kovos trečiajame atkrintamųjų varžybų rate Monika net nebegalėjo atsistoti.

„Dar prieš čempionatą Monikai buvo diagnozuotas stiprus nugaros raumens patempimas. Reikėjo ramybės, bet savo planų sezono pabaigoje keisti nebenorėjome. Prieš čempionatą Monika mažai treniravosi, todėl buvo sunku prognozuoti, kiek toli pavyks nueiti. Austrijoje iškovotas medalis turi labai didelę vertę“, – teigė Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas ir vienas Ievos bei Monikos trenerių Marius Vasiliauskas.

Lietuvos tinklininkių duetas pernai tapo Europos jaunių (iki 18 metų), o šiemet – pasaulio jaunių (iki 19 metų) čempionėmis. Iš Tytuvėnų kilusi M. Povilaitytė mano, kad jų pergales lemia užsispyrimas ir didžiulis noras laimėti.

Ieva ir Monika trečiadienį išvyksta į Rytų Europos paplūdimio tinklinio čempionato finalines varžybas Zelenogradske (Kaliningrado sritis, Rusija), o sezoną baigs „World Tour“ serijos varžybomis Suomijoje.

Apie Rio de Žaneiro olimpines žaidynes svajojančios lietuvės jau kitą sezoną turės galimybę dalyvauti vieno iš „Grand Slam“ turnyro pagrindinėse varžybose. Tokia galimybė atsirado Ievai ir Monikai laimėjus pasaulio jaunių čempionatą Kipre. I. Dumbauskaitė teigė, kad dalyvaudamos suaugusiųjų varžybose jos nejaučia didelio jaudulio ar baimės.

M. Vasiliauskas informavo, kad LTF jau yra pateikusi prašymą kitais metais Vilniuje rengti Europos jaunimo (iki 20 metų) pirmenybes. Anot LTF vadovo, šio čempionato rengimo vieta bus patvirtinta lapkričio mėnesį, tačiau žodinis pažadas patikėti jį organizuoti Lietuvai jau gautas.