Sportas

2015.09.08 13:45

A lygos sezonas su grįžusiomis legendomis startuoja jau šį savaitgalį

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Per šio sezono „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes ant trenerio tiltelio stovės vienintelis lietuvis, laimėjęs UEFA čempionų lygą, o aikštėje rungtyniaus vienintelis, iškovojęs UEFA taurę.

Per šio sezono „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes ant trenerio tiltelio stovės vienintelis lietuvis, laimėjęs UEFA čempionų lygą, o aikštėje rungtyniaus vienintelis, iškovojęs UEFA taurę.

Prieš dešimtmetį Portugalijos „Porto“ Čempionų lygą laimėti padėjęs Edgaras Jankauskas stojo prie „SMScredit.lt A lygos“ debiutantų „Trakų“ vairo. 35-erių Deividas Šemberas, 2005-aisiais su Maskvos CSKA gėręs pergalės šampaną po UEFA taurės turnyro finalo, pasirašė sutartį su šalies čempionu Vilniaus „Žalgiriu“.

Legendiniai veteranai – ne vieninteliai buvę ar dabartiniai šalies rinktinės žaidėjai, nusprendę artimiausią ateitį susieti su Lietuvos čempionatu. Kartu su D. Šemberu „Žalgiriui“ šiemet atstovaus iš Vengrijos į tėvynę grįžęs saugas Linas Pilibaitis. Trakų komandoje E. Jankausko patarimų klausysis net trys žaidėjai, kurie jau vilkėjo nacionalinės komandos marškinėlius – vartininkas Paulius Grybauskas bei saugai Vytautas Lukša ir reto grožio įvartį per save škotams prieš septynerius metus Kaune įmušęs Darius Miceika, rašo Nerijus Kesminas.

Kitam lygos debiutantui „Klaipėdos granitui“ vadovaus praeities futbolo žvaigždžių duetas – prie trenerio Roberto Poškaus prisidėjo jo asistentu tapęs Tomas Ražanauskas. Uostamiesčio klubui atstovaus beveik dvi dešimtis rungtynių Lietuvos rinktinėje sužaidęs Tomas Tamošauskas.

Namo traukia ir tie, kurie didesnę karjeros dalį praleido užsienio klubuose. Iš Anglijos į „Žalgirį“ atvyko buvęs Lietuvos U-19 rinktinės kapitonas vartininkas Lukas Lidakevičius, iš Rusijos į Klaipėdos „Atlantą“ – saugas Ovidijus Verbickas, kuris dar šį sezoną buvo registruotas Čempionų lygoje Sankt Peterburgo „Zenit“ sąraše, iš Latvijos į Marijampolės „Sūduvą“ – Marius Činikas, kažkada Škotijoje atstovavęs Edinburgo „Hearts“.

Tituluotų ir Lietuvoje gerai žinomų užsieniečių „SMScredit.lt A lygos“ klubuose irgi bus. Alytaus „Dainavos“ treneriu tapo 1988 metų Europos vicečempionas Sergejus Aleinikovas, o „Žalgiris“ sulaukė sirgalių pernai pamėgto Kubos – prie čempionų komandos vėl prisidėjo iš Rumunijos grįžęs Jakubas Wilkas, rašo N. Kesminas.

Sezonas startuoja jau šį savaitgalį. Sirgaliams bus į ką paganyti akis iš tribūnų.