Sportas

2015.09.08 13:45

Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas šiemet finansuos 302 projektus

BNS 2015.09.08 13:45

Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo taryba paskirstė 2014 metų fondo lėšas –19,6 mln. litų skirta daugiau nei 302 projektams finansuoti.

Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo taryba paskirstė 2014 metų fondo lėšas –19,6 mln. litų skirta daugiau nei 302 projektams finansuoti.

Per 2013 metus į fondą iš tabako ir alkoholio akcizų bei loterijų surinkta 2,3 mln. litų daugiau nei prieš metus.

Šiemet milijonu didesnis krepšelis paskirstytas tokiam pat sporto federacijų skaičiui – 10,4 mln. litų buvo padalinta 65 federacijoms.

„Fondo lėšas buvo stengiamasi paskirstyti maksimaliai teisingai. Negaliu tvirtinti, jog lėšas pavyko padalinti absoliučiai teisingai. Stengėmės vadovautis argumentų, o ne emocijų kalba“, – spaudos konferencijoje kalbėjo fondo tarybos pirmininkas bei Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Klemensas Rimšelis.

Pasak jo, įvertinus pasiekimų ir masiškumo kriterijus, daugiausia lėšų gavo krepšinio federacija – 1,1 mln. litų.

2013 metais gavusioms po 500 tūkst. litų lengvosios atletikos, plaukimo ir šiuolaikinės penkiakovės federacijoms šiemet skirta apie 700 tūkst. litų kiekvienai.

Be to, trims federacijoms finansavimas nebuvo skirtas: kendo asociacija paraiškos į fondą nepateikė; tradicinio karatė asociacija negavo, paaiškėjus, kad jų tarptautinės federacijos nėra pasaulinės antidopingo asociacijos (WADA) sąrašuose. Lietuvos ledo ritulio federacija jau kuris laikas nevykdo veiklos, todėl jai pagal kriterijus turėję priklausyti apie 140 tūkst. litų iš kitos fondo programos buvo skirti Nacionalinei ledo ritulio lygai (NLRL).

„Pateiktų projektų poreikis siekė 80 mln., tačiau lėšų 2014 metams būta keturis kartus mažiau. Suprantama, jog visada prašoma daugiau pinigų, o ir kai kurie projektai neturi jokių perspektyvų, todėl iš karto atkrito“, – aiškino fondo tarybos pirmininkas.

Šiemet papildomai dviem federacijoms – krepšinio ir dviračių sporto – skirta fondo lėšų pasirengti svarbiems renginiams: atitinkamai 637 tūkst. litų pasaulio vyrų krepšinio čempionatui Ispanijoje ir 50 tūkst. litų tarptautinėms dviratininkų lenktynėms „Baltic Chain“, kurios skirtos Baltijos kelio jubiliejui paminėti.

Paraiškos 2014 metais Lietuvoje buvo finansuojamos pagal penkias kryptis. Sporto šakų federacijos finansuojamos pagal didelio sportinio meistriškumo plėtotės kryptį, tačiau tik tos, kurių tarptautinės federacijos pripažįsta pasaulinį antidopingo kodeksą. Visos federacijos gali kreiptis į fondą dėl kitos krypties – sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimo.

Pasak K. Rimšelio, sporto inventoriaus ir įrangos siekiančioms įsigyti federacijoms, klubams, mokykloms, universitetams skirta daugiau kaip 2 mln. litų. Dar 1,3 mln. litų skirta sporto mokslo ir sporto specialistų rengimo projektams. Vienas iš didesnių projektų – tolesnis sporto indėlio į ekonomiką skaičiavimas.

Sporto visiems sąjūdžio plėtotei, t.y. įvairiems klubams ir organizacijoms, skatinančioms gyventojų fizinį aktyvumą, skirta 2 mln. litų. Beveik 790 tūkst. litų paskirstyta pagal sporto bazių priežiūros ir statybos plėtotės kryptį – vidurinėms, aukštosioms, sporto mokykloms, savivaldybėms.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.