Sportas

2015.09.08 13:45

TOK vadovas giria „puikią“ Sočio olimpiadą

BNS2015.09.08 13:45

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas sekmadienį pavadino Sočio olimpiadą puikia ir sakė, kad sportininkų atsiliepimai yra „daugiausia pozityvūs“.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas sekmadienį pavadino Sočio olimpiadą puikia ir sakė, kad sportininkų atsiliepimai yra „daugiausia pozityvūs“.

Jis gyrė prezidentą Vladimirą Putiną už suvaidintą „svarbų vaidmenį“ dėl šių žaidynių ir sakė, kad Rusijos lyderis per žaidynes niekada nepadarė jokio veiksmo, kuris neatitiktų Olimpinės chartijos.

„Priartėjome prie puikių žiemos olimpinių žaidynių pabaigos. Atsiliepimai, kuriuos gauname iš visų skirtingų dalyvių yra daugiausia pozityvūs“, – sakė T.Bachas per spaudos konferenciją prieš vėliau sekmadienį įvyksiančią olimpiados uždarymo ceremoniją.

„Nebuvo nė vieno skundo iš sportininkų“, – pridūrė T. Bachas, kuris kelias naktis praleido olimpiniuose kaimeliuose.

„Tai buvo puikios žaidynės, kurios gali priversti atšaukti tam tikrą kritiką“ Rusijos organizatoriams, kuri buvo reiškiama prieš olimpiadą, sakė jis.

Prieš olimpiadą buvo smarkiai nerimaujama ne tik dėl Rusijos pajėgumo laiku pastatyti olimpinius objektus, bet ir dėl žmogaus teisių padėties, ypač – pagarsėjusio įstatymo prieš gėjus.

Tačiau T. Bachas sakė: „Ponas Putinas per šias žaidynes visuomet gerbė Olimpinę chartiją. Neprisimenu nė vieno jo veiksmo per šias žaidynes, kuriuo jis būtų peržengęs (Olimpinės chartijos nustatyto elgesio) ribą“.

Pasak T. Bacho, jis savo kalboje per ceremoniją nenaudos būdvardžio olimpiados sėkmei apibendrinti, kaip tradiciškai darydavo kai kurie ankstesni TOK prezidentai.

„Jei ką veikiausiai ir norėčiau padaryti, tai ne pateikti savo nuosprendį, bet perteikti žinią, kurią išgirdau iš sportininkų“, – pažymėjo jis.

Pasak jo, sportininkams ypač didelį įspūdį padarė nedideli atstumai tarp jų apgyvendinimo ir varžybų vietų. Tai reiškė, kad pakilę nuo pusryčių stalo jie per kelias minutes galėdavo atsidurti treniruotėse.

T. Bachas gyrė Sočio transformaciją, prisiminė „baisią“ miesto būklę 1994 metais, kai jis pirmininkavo Sočio vertinimo komisijai per jo antrą nesėkmingą bandymą įgyti teisę rengti olimpiadą.

„Aš atvažiavau čia ir pasakiau „Neįmanoma“, – prisiminė T. Bachas.

„Mes pamatėme seną stalinistinio stiliaus sanatorijų miestą, kur mes žiūrėjome į stogą ir klausėme savęs, ar kas nors gali ant tavęs nukristi, – sakė jis. – Tai buvo baisu. Matyti po 20 metų šią transformaciją išties nuostabu“.

Jis sakė, kad Sočio prioritetas buvo užtikrinti palikimą po to, kai rusų organizatoriai deklaravo savo ambicijas, kad žaidynės transformuotų visą Pietų Rusijos regioną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.