Sportas

2015.09.08 13:45

Tikslo nepasiekusi I. Januškevičiūtė plūdo ašaromis: klaidos aš nepadariau

„Aš pristabdžiau prieš posūkį ir nulėkė slidė. Juk taip gerai čiuožiau trasa. Labai gerai jaučiausi viršuje. Tiesiog pristabdžiau ir būčiau toliau tęsusi kovą... Klaidos nepadariau, bet ta slidė nušoko“, – apmaudą kartu su ašaromis liejo Ieva Januškevičiūtė. Kalnų slidininkė iš Lietuvos Sočio žaidynėse tenorėjo pasiekti finišą, bet to jai nepavyko padaryti nei slalomo milžino, nei slalomo rungtyse.

Penktadienį pirmojo nusileidimo metu mėginant susidoroti su slalomo trasa, I. Januškevičiūtė kluptelėjo ir pametė slidę. Pirmoji šalies istorijoje olimpiadoje dalyvavusi kalnų slidininkė taip ir neužfiksavo jokio rezultato, kadangi antradienį ji griuvo ir slalomo milžino rungtyje.

– Kodėl nušoko jūsų slidė? – paklausėme I. Januškevičiūtės

– Ten buvo skersos vėžės, ir kai slidė pateko į jas, nušoko (verkia – DELFI). Ir viskas. Kai nukrenta slidė, tu negali jos vėl užsidėti ir tęsti varžybas. Tokios taisyklės.

– Kaip įvertintumėte šią situaciją?

– Tai – techninis dalykas. Aš po to tikrinau slidžių suveržimus, jie buvo pagal mano svorį ir pajėgumą sureguliuoti.

– Kaip tada įvardintumėte savo startą slalomo rungtyje? Nelaimė?

– Aš tiesiog norėjau pabaigti distanciją, įveikti šią trasą. Aš norėjau...(verkia). Aš galėjau, nes tai mano mėgstama rungtis. Ir dabar viskas (verkia).

– Esate pirmoji, kuri startavote žiemos žaidynėse, ir būsite savotiškas etalonas. Kitų merginų startai bus lyginami su jūsų. Kaip apskritai vertinate savo pasirodymą Sočyje?

– Nežinau...(verkia). Aš manau, jei aš jau pradėjau, tai tikrai kita mergina tęs mano darbą. Jei nebūsiu aš kitoje olimpiadoje, o kita mergina, ji tikrai geriau pasirodys. Nuo kažko juk reikėjo pradėti.

– Sakėte, kad olimpiadoje sieksite įrodyti sau ir kitiems, jog galite kovoti. Įrodėte?

– Atvažiavusi į olimpiadą aš įrodžiau, kad galiu pasiekti tai, ko siekiau – dalyvauti žaidynėse. Ir galiu siekti tikslų ir juos pasiekiu. Tai, kad nepasisekė – tai tik vienas startas. Aišku, kitiems žmonėms atrodo, olimpiada – tai kažkas. Ne, startai nesiskiria, ar jie būtų olimpiadoje ar kitur. Esmė, olimpiadoje tik didesnis dėmesys. Svarbiausius dalykus aš sau įrodžiau.

– Neseniai interviu sakėte, kad vis dėlto norite sėkmingai nusileisti ir pamojuoti į televizijos kameras. Nepavyko. Perkelsite šį norą į kitas žaidynes?

– Galbūt, labai tikiuosi.

– Prieš žaidynes sakėte, kad Sočyje, greičiausiai, bus jūsų patys geriausi ir sėkmingiausi startai...

– Deja, nepasisekė (verkia). Negaliu sakyti, kad tai – geriausi startai. Aš nežinau... Šiandien puikiai jaučiausi, taip gerai buvo trasoje... Jei būčiau likusi trasoje ir čiuožusi, būtų viskas gerai, ir tada sakyčiau, kad tai buvo geras startas.