Naujienų srautas

Sportas2015.02.14 17:32

FIBA nesutinka mažinti olimpiados dalyvių amžiaus

basketnews.lt 2015.02.14 17:32

Netylant kalboms apie ketinimus įvesti amžiaus limitą olimpinėse žaidynėse, FIBA tarė savo žodį. Ir jis buvo gana aiškus: ne. 

Netylant kalboms apie ketinimus įvesti amžiaus limitą olimpinėse žaidynėse, FIBA tarė savo žodį. Ir jis buvo gana aiškus: ne.

Duodamas interviu tinklalapiui FIBA.com Tarptautinės krepšinio federacijos generalinis sekretorius Patrickas Baumannas patvirtino, jog nepasiduos NBA komisaro Davido Sterno ir klubų savininkų spaudimui bei neleis įvesti amžiaus apribojimo olimpiadoje.

P. Baumannas teigė, kad tokie pokyčiai būtų naudingi JAV, nes jų jaunimas yra labiau pažengęs nei likusio pasaulio.

„Krepšinio populiarumas per pastaruosius metus labai augo. Užtenka pažiūrėti, kur buvome anksčiau, ir kur esame dabar. Kol kas yra per anksti daryti kažkokius pokyčius olimpiados programoje“, – savo poziciją dėstė P. Baumannas.

Visgi P. Baumannas bei FIBA turi ir savo pasiūlymų. Ketinama pasaulio taurės turnyrą iškelti į priešolimpinius metus ir padaryti jį pagrindiniu olimpiados atrankos turnyru. P. Baumannas taip pat teigė, jog FIBA yra už komandų skaičiaus padidinimą olimpinėse žaidynėse iki 16 rinktinių. Iki tol olimpiadoje rungtyniaudavo 12 nacionalinių komandų. Tokį pasiūlymą tarptautinis olimpinis komitetas atmetė jau du kartus.

FIBA dar siekia krepšinį „3 prieš 3“ įtraukti į olimpinę programą jau 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi