Sportas

2015.02.12 21:38

Olimpiečiai už premijas pirks nekilnojamąjį turtą, investuos į atžalų ateitį

ELTA 2015.02.12 21:38

Vieni olimpiečiai, Londono olimpinėse žaidynėse laimėję medalius ir gavę premijas, sako šiuos pinigus investuosią į nekilnojamąjį turtą bei atžalų ateitį, kiti dar nenusprendę, ką darysią. 

Vieni olimpiečiai, Londono olimpinėse žaidynėse laimėję medalius ir gavę premijas, sako šiuos pinigus investuosią į nekilnojamąjį turtą bei atžalų ateitį, kiti dar nenusprendę, ką darysią.

Kanojų irkluotojas Jevgenijus Šuklinas, Londono olimpinėse žaidynėse iškovojęs sidabro medalį, po valstybinių apdovanojimų ceremonijos Prezidentūroje ketvirtadienį prisipažino jau šiek tiek pavargęs nuo dėmesio, net nespėjęs pailsėti po varžybų.

Olimpietis prisiminė gražias sutiktuves Vilniaus Rotušės aikštėje, Visagine, sakė kiekvieną dieną, kai grįžo iš Londono, dalyvaujantis vis kokiuose nors renginiuose.

„Prieš dvejus metus už Europos auksą gavau ordiną ir pagal įstatymus šiemet negalėjau gauti (ordino, – ELTA), įteikė man tokią taurę. Tokią kol kas tik Virgilijus Alekna turi ir aš“, – džiaugėsi olimpinis vicečempionas J. Šuklinas.

Pasiteiravus, ar jau suplanavo, kur išleis gautą 200 tūkst. litų premiją, kanojininkas sakė to nespėjęs padaryti. Jis taip pat nebuvo linkęs atvirauti, ar tesės savo pažadą laimėjus medalį pasipiršti draugei.

„Aš ne taip sakiau, čia atskiri dalykai. Negalima taip sakyti, kad laimėsiu medalį ir iš džiaugsmo vesiu. Taip nėra. Sakiau, kad iki Olimpiados aš apie tai negalvojau, o po Olimpiados gal ir pagalvosiu“, – šypsojo Londono olimpinių žaidynių sidabro laimėtojas.

Po sezono J. Šuklinas žadėjo pailsėti, o nuo spalio vėl pradėti gerinti fizinį pasiruošimą, nuo gruodžio – kibti į rimtesnes stovyklas užsienyje.

Bronzos medalį laimėjęs boksininkas Evaldas Petrauskas sakė, kad kiekvienas medalis yra labai brangus, bet „gauti iš Prezidentės yra labai geras, širdžiai malonus jausmas“. Nuo dėmesio E. Petrauskas sakė nepavargęs.

„Dėmesys tai tikrai labai didelis. Manau, priprasčiau prie tokio dėmesio“, – atviravo jis.

Savo premiją boksininkas sakė išleisiąs buto pirkimui Vilniuje.

„Taip ir bus išleisti pinigai“, – teigė olimpietis. E. Petrauskas gaus 150 tūkst. litų siekiančią premiją.

Tuo tarpu olimpinį auksą iškovojusi penkiakovininkė Laura Asadauskaitė pasigedo didesnio valdžios dėmesio ne tik krepšiniui, bet ir kitoms sporto šakoms.

„Krepšininkai savo laiku jie tikrai turėjo daug medalių, iš olimpiados atvežė bronzos medalius, ir jie buvo įvertinti. Tikrai tie visi pažadai buvo išpildyti, ir tuoj pat. Todėl mes labai norėtume, kad ir į mus bent kartą atsižvelgtų per paskutinius dvylika metų, galbūt kažkas dabar sujudėtų. Iš tikrųjų galbūt reikia ne man pačiai, o svarbu yra mūsų vaikų ateitis“, – kalbėjo olimpinė čempionė.

Iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės gautą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didįjį kryžių L. Asadauskaitė įvertino kaip didžiausią įvertinimą, svarbų įvertinimą. Kaip ir visus kitus apdovanojimus, taip ir šį, moteris skyrė savo dukrelei, šeimai.

Pasiteiravus, ar pagalvojo, kur išleis 400 tūkst. litų, sportininkė sakė neturėjusi laiko tam pagalvoti, juolab kad dar neturinti šių pinigų.

„Iš tikrųjų tai – nemaži pinigai. Kai yra šeima, mažas vaikas, tikrai atsiras, kur juos išleisti, investuoti ir panašiai. Geriausia investicija galbūt yra į vaiką, galbūt į šeimą. Pažiūrėsime, dar negalvojau“, – sakė L. Asadauskaitė.

Pirmiausia atletė žadėjo pailsėti. Naujajam sezonui L. Asadauskaitė teigia nekelianti didelių uždavinių, bet neatmeta galimybės pasiruošti ir „vienam kitam startui“.

Olimpinės žaidynės Londone Lietuvos sportininkams yra sėkmingiausios po Nepriklausomybės atkūrimo. Lietuva komandų įskaitoje pagal valstybes užėmė 34-ąją vietą. Tuo tarpu pagal iškovotų aukso medalių ir valstybės gyventojų skaičių Lietuvai atitenka 8-oji vieta.