Sportas

2014.01.30 15:45

Daviso taurės turnyre Osle pirmasis į kovą stos L. Grigelis

BNS 2014.01.30 15:45

Laurynas Grigelis penktadienį bandys iškovoti pirmąjį Lietuvos teniso rinktinės tašką Daviso taurės teniso mače prieš Norvegijos rinktinę Osle.

Laurynas Grigelis penktadienį bandys iškovoti pirmąjį Lietuvos teniso rinktinės tašką Daviso taurės teniso mače prieš Norvegijos rinktinę Osle.

Ketvirtadienį ištraukti Daviso taurės Europos-Afrikos zonos antros grupės mačo tarp Norvegijos ir Lietuvos rinktinės burtai lėmė, kad pirmieji penktadienį (16 val.) į kortą žengs antroji Lietuvos rinktinės raketė L. Grigelis (ATP-242) ir Norvegijos komandos lyderis Joachimas Bjerke`as (ATP-938).

Antrame penktadienio vienetų susitikime kovos Ričardas Berankis (ATP-150) ir šešiolikmetis norvegas Viktoras Durasovičius (ATP 1296).

Iš rytinės treniruotės į burtų traukimo ceremoniją atskubėję Lietuvos rinktinės lyderiai ir komandos kapitonas Rimvydas Mugevičius lyg susitarę teigė nesureikšminantys Daviso taurės burtų.

„Šie burtai lemia tik mačų eiliškumą. Esminės įtakos galutinei susitikimo su norvegais baigčiai tai vargu ar turės įtakos. Tiesiog reikia išeiti į kortą ir nugalėti varžovus bent tris kartus iš penkių. Viskas, to pilnai pakanka. Juolab pirmosios mūsų rinktinės raketės, Ričardas ir Laurynas, nepaisant jauno amžiaus, kortuose jau yra matę daug šilto ir šalto. Todėl nemanau, kad jiems yra didelis skirtumas eiti į kortą pirmu užėjimu ar antru. Jei treniruotėse ir mačų metu padarysime viską, ką galime, jokie burtai čia nebus svarbūs“, – sakė Lietuvos rinktinės kapitonas.

Jam antrino ir L. Grigelis. „Man tikrai nėra jokio skirtumo. Juk vis tiek reikės žaisti. Pirmu ar antru? Visiškai nesvarbu“.

Paklaustas ar vis dar jaučia Anglijoje patirtos traumos padarinius, L. Grigelis numoja ranka. „Jaučiuosi vis geriau. Koją, tiesa, kartais dar kiek patempia. Todėl kasdien darau specialius pratimus, daugiau dėmesio šiai vietai skiriu per apšilimą ir po treniruotės“.

Tenisininkas viliasi, kad trauma tikrai netrukdys jam žaisti Osle. „Buvau šiek tiek išsigandęs. Labai norėjau žaisti už Lietuvą. Todėl tikrai apsidžiaugiau išgirdęs gydytojų išvadas, kad Achilui nenutiko nieko rimto“.

Po Australijos atvirojo čempionato į Lietuvą grįžęs R. Berankis sako su nekantrumu laukiantis savo mačo Osle. „Pertrauka po Australijos gavosi kiek ilgesnė nei planavau. Todėl labai laukiu rytdienos mačo. Norisi vėl pajusti tą varžybų skonį“.

Po Daviso taurės mačų geriausias Lietuvos tenisininkas vyks į Vokietiją. „Artimiausias turnyras, kuriame žaisiu, yra „Challenger serijos“ Bergame, Italijoje. Vyksiu į svečius pas Lauryną. Jis taip pat dalyvaus šiame turnyre“, – šypsojosi R. Berankis.

Šeštadienį vyksiančiam dvejetų susitikimui Lietuvos rinktinės kapitonas nominavo abu rinktinės lyderius. Į kovą prieš juos stos norvegai V. Durasovičius ir Stianas Boretti. Tiesa, dvejetų sudėtis, kapitonų sprendimu, gali būti pakeista ir prieš pat mačą.

Daviso taurės Europos-Afrikos zonos antros grupės mačas Norvegija-Lietuva sausio 31 – vasario 2 dienomis vyks Oslo teniso arenoje. Lietuvos rinktinėje, be R. Berankio ir L. Grigelio, dar žais Lukas Mugevičius ir Mantas Bugailiškis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.