Sportas

2015.09.08 13:45

Medikai pradeda žadinti M. Schumacherį iš komos

15min.lt2015.09.08 13:45

Prancūzijos medikai pradeda žadinti lenktynininką M. Schumacherį iš komos.

Prancūzijos medikai pradeda žadinti lenktynininką M. Schumacherį iš komos.

Septyniskart „Formulės 1“ čempionas dirbtinoje komoje išbuvo mėnesį. Trečiadienį leidinys „L'Equipe“, remdamasis savo šaltiniu ligoninėje, praneša, kad medikai ėmė pamažu žadinti Michaelį.

Lenktynininkas, kuriam sausio 3 d. sukako 45-eri, sunkią galvos traumą patyrė slidinėdamas Prancūzijos Alpėse. Nelaimė nutiko 2013 m. gruodžio 29 d. Nuo smūgio į akmenį apsauginis šalmas trūko pusiau, buvo pažeisti abu smegenų pusrutuliai.

Jau pirmą savaitę po sunkios traumos Grenoblio medikai atliko M. Schumacheriui dvi galvos operacijas, vėliau pašalino gabalėlį kaukolės. Siekiant sumažinti smegenų tinimą, sportininko kūno temperatūra buvo sumažinta iki 35 laipsnių.

Yra vilčių, kad viskas bus gerai?

Leidinys praneša, kad M. Schumacherio organizmas į „žadinimą iš komos“ reaguoja teigiamai. Pastaruoju metu medikai nuolat informuodavo, kad lenktynininko būklė stabili, bet išlieka kritinė.

Praėjus penkioms savaitėms po traumos, bijodami raumenų atrofijos, medikai pradėjo mankštinti lenktynininko raumenis, praneša „The Daily Mail“.

Laukia keli mėnesiai „letargo“

Pasak „L'Equipe“, tai geriausios per mėnesį iš M. Schumacherį gydančios ligoninės atėjusios žinios.

Profesorius Jeanas-Lucas Trowelas žurnalui paaiškino, kad po keturių savaičių, praleistų komos būsenoje, buvo būtina pradėti žadinti sportininką.

Laipsniškas buvusio lenktynininko pakilimas iš komos turėtų pasireikšti palengva – ėmus mažinti komą palaikančių vaistų dozes pirma jis atmerktų akis, imtų suvokti aplinką ir su ja komunikuoti įvykdydamas tokius paprastus nurodymus kaip „atmerkite akis“, „užmerkite akis“, „išsižiokite“, „paspauskite ranką“.

Vis dėlto, pasak gydytojo, kitus kelis mėnesius M. Schumacheris vis dar išliks „letargo būsenos“. Sunku prognozuoti sunkių galvos traumų liekamuosius padarinius, tad visiškai atsigauti prireikia kelerių metų.