Sportas

2015.09.08 13:45

D. Butvilas pirmasis iš Lietuvos lenktyniaus profesionalioje užsienio ralio komandoje

LRT.lt2015.09.08 13:45

Dominykas Butvilas pakviestas tapti pagrindiniu vienos pajėgiausių Lenkijos ralio komandų lenktynininku ir varžytis Lenkijos čempionate.

Dominykas Butvilas pakviestas tapti pagrindiniu vienos pajėgiausių Lenkijos ralio komandų lenktynininku ir varžytis Lenkijos čempionate.

Šią savaitę buvo sudėti paskutiniai taškai Lietuvos ralio čempiono Dominyko Butvilo ir profesionalios Lenkijos automobilių ralio komandos „Subaru Poland“ sutartyje, rašoma pranešime spaudai.

D. Butvilas, pirmą kartą ralyje startavęs 2005 metais, pastaruosius dvejus metus nugalėjo Lietuvos ralio čempionatuose.

„Šiais metais važiuosiu Lenkijos čempionate ir man tai bus didžiulis iššūkis. Teks palikti namų sienas, pažįstamas trasas, net keisti šturmaną ir viską įrodinėti iš naujo. Visada noriu eiti į priekį ir nauji išbandymai manęs negąsdina, nepraleidžiu galimybių tobulėti.

Lenkijos ralio specifika visai kita – čia visuose etapuose vyrauja asfaltinė danga, man tai yra nauja, todėl turėsime daug dirbti, norėdami varžytis su patyrusiais vietos sportininkais. Tikrai Lietuvos nepalieku ir toliau tikiuosi fanų palaikymo, kurio Lenkijoje man labai reiks. Na, o Lietuvoje 2014 m. bus naujas ralio čempionas“, – šypsosi naujasis „Subaru Poland“ komandos lenktynininkas D. Butvilas.

Sutartis pasirašyta po ilgų bandymų

Didelį indėlį, kad sutartis su Lenkijos komanda būtų pasirašyta, įdėjo viešosios įstaigos „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“, kuri artimiausius trejus metus rūpinsis pasaulio ralio čempionato (WRC) etapo Lietuvoje organizavimu, direktorius Algis Poteliūnas, tapęs D. Butvilo vadybininku.

„Ilgai dirbome, kad tai įvyktų. Dabar jau galime pasakyti, kad Dominykas startuos Lenkijos čempionate vienoje pajėgiausių „Subaru Poland“ komandoje. Sulaukėme didelio Lenkijos (PZM) ir Lietuvos autospoto (LASF) federacijų palaikymo, todėl pastarąjį pusmetį tikslingai dirbome, kad būtų atkreiptas dėmesys į Dominyko talentą“, – teigia A. Poteliūnas.

D. Butvilo teigimu, nuo to momento, kai į komandą atėjo A. Poteliūnas, ramus gyvenimas baigėsi. „Jis turi didelę patirtį dirbant su pasaulinio lygio komandų savininkais, sportininkais ir jų vadybininkais. Gerai, kad mes sugebėjome tą išnaudoti bendriems tikslams pasiekti“, – teigia D.Butvilas.

Anot automobilių sporto senbūvio Algio Poteliūno, D.Butvilo talentas ir lėmė, kad jis būtų pasirinktas pagrindiniu Lenkijos komandos sportininku.

„Remiantis sportininkų pasiekimais ir vairavimo technika „Subaru Poland“ atrinko 6 geriausius ralio lenktynininkus ir pakvietė juos į Kelcu žiedinę trasą, kur vyko lenktynininkų atrankos testai. Šalia 5 lenkų buvo ir vienintelis užsienio atstovas Dominykas.

Verta paminėti, kad šiuose testuose dalyvavo ir iki šiol pagrindiniu komandos lenktynininku buvęs W. Chuchala. Visiems buvo sudarytos identiškos sąlygos – numatytą trasą įveikė tuo pačiu automobiliu ir su vienu geriausių Lenkijos šturmanų“, – pasakoja A. Poteliūnas.

Vis dėlto iškart po įvykusių testų dalyviai rezultatų nesužinojo. „Turėjau vilčių, tačiau galutinio sprendimo negalėjau numanyti. Kai išgirdau, kad esu pakviestas būti pagrindiniu „Subaru Poland“ komandos lenktynininku, dar keletą dienų negalėjau atsigauti ir patikėti, kad tai vyksta iš tikrųjų“, – sako lenktynininkas. Susitikimo metu iškart buvo aptartos visos sąlygos – lenktynininko pareigos, teisės, atsakomybės, treniruočių ir testų sąlygos, treniruočių ir lenktynių technika, komandos sudėtis ir, žinoma, biudžetas.

„Buvo įvertintas Dominyko talentas ir perspektyvumas ir iš pradžių į šią komandą jis priimamas be jokio asmeninio indėlio į biudžetą. Tai nereiškia, kad ateityje nereiks rūpintis savo arba komandos biudžetu ir rėmėjais, tai automobiliu sporte – neatsiejami dalykai. Siekdami projekto tęstinumo ir progreso atsipalaiduoti tikrai negalime, todėl tikėsimės ir palaikymo iš Lietuvos“, – dėmesį atkreipia lenktynininko vadybininkas.

Artimiausias D. Butvilo startas numatomas „Rajd Zimowy Arlamow“ ralyje, kuris vyks kovo 6–8 dienomis.           

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.