Sportas

2012.08.14 08:21

Olimpiečiai piktinasi, kad didžiausias dėmesys skiriamas krepšiniui

Po gražaus sutikimo Vilniaus rotušės aikštėje Londono olimpinių žaidynių prizininkai: aukso medalius iškovojusios plaukikė Rūta Meilutytė ir penkiakovininkė Laura Asadauskaitė, sidabro medalį parvežęs kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, bronzos medalių savininkai – imtynininkas Aleksandras Kazakevičius ir boksininkas Evaldas Petrauskas dalyvavo Rotušėje surengtoje spaudos konferencijoje.

Po gražaus sutikimo Vilniaus rotušės aikštėje Londono olimpinių žaidynių prizininkai: aukso medalius iškovojusios plaukikė Rūta Meilutytė ir penkiakovininkė Laura Asadauskaitė, sidabro medalį parvežęs kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, bronzos medalių savininkai – imtynininkas Aleksandras Kazakevičius ir boksininkas Evaldas Petrauskas dalyvavo Rotušėje surengtoje spaudos konferencijoje.

Kaip jaučiatės, kai tiek žmonių pasitiko?

R. Meilutytė: Labai fainai. Nerealu.

L. Asadauskaitė: Džiugu, kad pasitinka, kad serga, kad stebi. Labai dėkojame visiems. Tikimės, kad palaikymas bus ir dar didesnis kitą kartą. Tikrai labai faina, kad šiandien tokia nuostabi šventė. Kai kuriems jau antrą kartą. Jėga.

Ar tikitės, kad po šių pergalių valdžios dėmesys sportui išaugs, padaugės treniravimosi salių, sporto bazių, atsiras baseinas?

R. Meilutytė:  Sportu susidomėjimas yra, bet gal tam tikromis sporto šakomis susidomėjimas išaugs. Nes krepšiniu susidomėjimas yra didžiulis, gal išaugs ir penkiakovinkais, plaukikais, irkluotojais ir kitais.

L. Asadauskaitė: Galbūt bus renovuoti kai kurie pastatai, labai reikalingas baseinas. Tikimės, kad gal po metų jis atsiras. Jis mums būtinas. Ne tik penkiakovininkams, visiems plaukikams. Matome, kad penkiakovė, sakyčiau, yra viena iš stipriausių rungčių, nustebino Meilutytės auksas, ir tikrai tikrai tikimės, kad bus baseinas. Bent jau vienas.

R. Meilutytė:  Yra tiek talentingų sportininkų, ir plaukime, ir penkiakovėje, tikrai reikia to baseino. Išpildyti tas svajones ir, manau, bus daugiau tų medalių, jeigu bus sąlygos.

L. Asadauskaitė:  Tikimės, kad ir boksininkams, ir irkluotojams, ir imtynininkams pagerės sąlygos ir medalių ateityje turėsime daugiau.

Kai buvo pristatomi olimpiečiai, buvo minimi ir krepšininkai. Jiems vieninteliams skambėjo švilpimas, baubimas. Kaip manote, ar adekvati reakcija į krepšininkų pasirodymą?

L. Asadauskaitė: Sakyčiau, kad jie padarė viską, ką galėjo. Kokią vietą turi, taip ir žaidė, todėl tikėtis ko nors daugiau tikrai, manau, nereikėjo. Ir dauguma galbūt nelabai tikėjosi, kad jie daugiau ką nors gali.

Kiti sportininkai dažnai skundžiasi, kad krepšinis Lietuvoje yra centre, o kitos sporto šakos – šešėlyje. Ar jūs irgi taip jaučiatės – šešėlyje ir kad dėmesio mažiau, ir finansavimo?

L. Asadauskaitė: Kas be ko. Finansavimas pas mus visada yra mažesnis. Visada išaukštinamas vis tiek yra krepšinis. Deja, taip yra. Galbūt dabar pasikeis. Galbūt mes vis tiek stengsimės įrodyti, kad ir daugiau galima iškovoti medalių. Ir tikimės, kad galbūt mes populiarėsime daugiau ir daugiau, ir gal kada nors susilyginsime su krepšiniu.

E. Petrauskas: Sutinku, kad kiekvienoje sporto šakoje jaučiamas mažesnis finansavimas nei krepšinyje. Ir tai, manau, pasikeis. Kitos sporto šakos pradėjo kultivuoti, o krepšinis nebekyla aukštyn, stovi vietoje. Dabar laikui bėgant viskas pasikeis.

Ar tikitės, kad po šios Olimpiados ims populiarėti kitos sporto šakos?

E. Petrauskas:  Tikiuosi, populiarės boksas Lietuvoje. Mes Lietuvos čempionate stipresnieji lyderiai neturime varžovų. Per Lietuvos čempionatą turėjau tik dvi kovas. Man Lietuvoje nėra konkurencijos. Manau, atsiras konkurencija ir noras visiems kilti, tobulėti.

L. Asadauskaitė: Penkiakovininkų irgi nėra tiek daug. Labai tikiuosi, kad po mano auksinio medalio padaugės vaikų, norinčių treniruotis. Labai labai kviečiu. Tai yra galimybė, šansas, tai yra graži sporto šaka ir tikrai tikiu, kad ateityje bus daugiau norinčių sportuoti.

Jevgenijau, ar nekviečia tavęs pakeisti pilietybės?

J. Šuklinas: Seniai jau kviečia. Bet šiaip tokių minčių kol kas neturiu.

Koks jausmas buvo nešti Lietuvos vėliavą per Olimpiados uždarymą?

J. Šuklinas: Įspūdingas. Garbė, atsakomybė. Gal kada nors pasiseks ir per atidarymą nešti Lietuvos vėliavą. Įeini į tą stadioną, daug žmonių, visi šaukia... Nepakartojama. Atrodo, kad tai sapnas.

Kokių turite ateities planų, ketinimų?

E. Petrauskas:  Planuoju sudalyvauti Rio de Žaneire. Parsivežti medalį gal aukštesnį nei dabar pasiekiau. O paskui matysim.

R. Meilutytė: Treniruotis.

L. Asadauskaitė: Treniruotis ir, be abejo, siekti aukštumų, medalių.

A. Kazakevičius: Manau, kad šitie medaliai parodė, kad yra ir kitų sporto šakų, ne tik krepšinis ir futbolas. Tokios kovinės sporto šakos kaip imtynės, boksas yra vienos seniausių sporto šakų. Jos vyriškos ir universalios. Tikrai kviečiu apsilankyti imtynių būreliuose. Tai yra graži sporto šaka ir, manau, kad bronza šiais metais Olimpiadoje parodė, kad tai yra stabilus rezultatas ir manau, kad mes populiarinsime savo šaką. Ir kiti tuo susidomės.

Rūta, iš britų žiniasklaidos matyti, kad jie nori tave pasisavinti. Koks jausmas, kai savinasi ir vieni, ir kiti?

R. Meilutytė: Lietuva negali norėti, nes turi. O kad Didžioji Britanija nori, nežinau... Visada atsiranda žmonių, kurie nori savintis. Iki medalio nenorėjo. Aš visą laiką būsiu lietuvė.

L. Asadauskaitė:  Svarbiausia, kad sąlygos būtų. Pastatykit mums baseiną. Vieną bent jau. Padorų. Kuriame vanduo šiltas, kurio lubos nekrenta. Baisu. Iš tikrųjų yra baisu. Tragedija. Man teko treniruotis prieš Olimpiadą sporto klube „Impuls“. Ir aš tapau olimpine čempione. O krepšinis blizga. Krepšinio salės blizga. Viskas atnaujinta. O jeigu jūs pamatytumėt, kaip mes treniruojamės, viso pasaulio sportininkai nepatikėtų, kad mes turime tokius medalius, tokios prabos. Deja, yra baisu, kas darosi Lietuvoj. Aš tikiuosi, kad pažadai bus ištesėti ir pastatytas bent jau vienas baseinas.

Jevgenijau, prieš Olimpiadą sakėte, kad važiuojate pasiimti medalio.

J. Šuklinas:  Taip, pasakiau, kad važiuoju kovoti dėl aukso. Paskui paskaičiau internete komentarus, visi rašė, kad esu optimistas ir pan. Bet mes visą savo gyvenimą aukojame sportui. Čia nepasakysi, kad yra darbas. Sportas yra gyvenimas. Kai atiduodi viską, tave domina tik aukščiausias rezultatas. Tai normalu. Aukso medalis buvo mano svajonė. Grįžau su sidabru. Šiuo momentu aš patenkintas, bet svajonė liko svajone ir liko ta motyvacija sportuoti toliau iki kitos olimpiados, kad vėl pabandyčiau pakovoti dėl aukso.

Ar apsipratote su olimpinių čempionų titulais?

L. Asadauskaitė: Apsipratome. Tik laukiame sąlygų. Nes ateity tokių medalių gali ir sumažėti, jeigu nieko nesiimsime.