Sportas

2012.08.13 11:16

Iškovoję auksą JAV krepšininkai dėkojo lietuviams

basketnews.lt 2012.08.13 11:16

Iš NBA žvaigždžių sudaryta Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinė antrose olimpinėse žaidynėse paeiliui įrodė esanti nenugalima, tačiau prie to netiesiogiai prisidėjo ir Lietuvos krepšininkai.

Iš NBA žvaigždžių sudaryta Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinė antrose olimpinėse žaidynėse paeiliui įrodė esanti nenugalima, tačiau prie to netiesiogiai prisidėjo ir Lietuvos krepšininkai.

Olimpiniame krepšinio turnyro finale JAV rinktinė tik po atkaklios kovos 107:100 nugalėjo Ispanijos nacionalinę komandą, o aukso medaliu pasidabinęs Los Andželo „Clippers“ komandos gynėjas Chrisas Paulas po mačo dėkojo lietuviams.

A grupės varžybose mūsų šalies rinktinė amerikiečiams nusileido 94:99 – tai buvo mažiausiu skirtumu iškovota JAV rinktinės pergalė Londone.

„Nežinau, ar žodis „susirūpinę“ tinka apibūdinti šioms rungtynėms, – paklaustas, ar nesijaudino, kai mače su ispanais iki pat paskutinių minučių negalėjo įgyti solidaus pranašumo, sakė Ch. Paulas. – Manau, kad mes buvome pasirengę šioms rungtynėms ir už tai turime dėkoti Lietuvos rinktinei, kuri mums davė gerų pamokų. Per didžiąją rungtynių pertrauką kalbėjomės, kad gerai pasirodyti galime tik sėkmingai sužaidę gindamiesi. Tai antroje mačo dalyje ir padarėme.“

Per pirmuosius du kėlinius Ispanijos rinktinė pelnė net 58 taškus, tačiau antroje mačo dalyje surinko 42. Nors šis rezultatas neatrodo labai žemas, amerikiečiai didžiavosi savo gynyba ir pažymėjo, kad kelią į pergalę atvėrė būtent susikaupimas, ginantis nuo varžovų antpuolių.

„Žinojome, kad nebus lengva. Ispanijos rinktinė yra pajėgi komanda, ir mes su ja dažnai kovojame apylygiai, – tvirtino LeBronas Jamesas. – Labai panašiai mūsų tarpusavio dvikovos klostėsi ir 2008 metais. Jie suteikė tikrai gerą kovą ir patikrino mus, kaip nė viena kita komanda. Turime puikią komandą ir labai norėjome iškovoti pergalę. Esame laimingi, kad galime surengti rimtas atakas, gerai apsiginti ir nugalėti.“

Antrą olimpinį aukso medalį iškovojęs Kobe Bryantas po apdovanojimų ceremonijos paskelbė apie karjeros nacionalinėje komandoje pabaigą. Už dešimties dienų 34-ąjį gimtadienį minėsiantis Los Andželo „Lakers“ komandos gynėjas džiaugėsi, turėdamas galimybę pasitraukti būdamas viršūnėje.