Naujienų srautas

Sportas2014.01.22 17:29

M. Schumacheris gali likti nuolatinės vegetacinės būklės

ELTA 2014.01.22 17:29

Vis labiau baiminamasi dėl buvusio „Formulės 1“ pasaulio čempiono Michaelio Schumacherio būklės, nes jis po nelaimingo atsitikimo slidinėjant Prancūzijos Alpėse jau daugiau nei keturias savaites paniręs į komą, praneša „Eurosport“.

Vis labiau baiminamasi dėl buvusio „Formulės 1“ pasaulio čempiono Michaelio Schumacherio būklės, nes jis po nelaimingo atsitikimo slidinėjant Prancūzijos Alpėse jau daugiau nei keturias savaites paniręs į komą, praneša „Eurosport“.

Austrijos naujienų agentūra „Format“ antradienį skelbė, kad dabar labiau nei bet kada yra didesnė tikimybė, kad M. Schumacheris liks nuolatinės vegetacinės būklės.

Dienraštis „Daily Mirror“ citavo Bordo universiteto neurologijos profesorių, kuris teigė, kad „kiekviena diena, savaitė komoje sumažina situacijos pagerėjimo galimybę“. Be kita ko, „Daily Mirror“ kalbėjo su dar vienu neurochirurgu Colinu Schieffu, kurio nuomone, galutines išvadas daryti per anksti, tačiau gydytojai Prancūzijoje yra teisūs įspėdami M. Schumacherio šeimą, kad šis gali likti nuolatinės vegetacinės būklės.

Nuolatinė vegetacinė būklė yra sąmonės sutrikimas, kada paciento, kuriam buvo pažeistos smegenys, kūnas nėra miręs, išlieka visos gyvybiškai svarbios funkcijos, bet jis visiškai praranda gebėjimą vykdyti bet kokią valingą protinę veiklą ir reaguoti į išorinius stimulus.

Ši būsena gali būti diagnozuota praėjus ne mažiau nei keturioms paciento buvimo be sąmonės savaitėms, o jokių abejonių nebelieka po 12 mėnesių.

Šiuo metu, kai M. Schumacheris yra komoje – nėra nei sąmoningas, nei suvokia, kas vyksta – vegetacinė būklė negali būti nustatyta, kol gydytojai neleis jam išeiti iš dabartinės būklės, palaikomos, kad užgytų pažeistos smegenų dalys.

Baiminamasi, kad gydytojams galiausiai leidus M. Schumacheriui išeiti iš komos būsenos, jo gyvenimo kokybė mažai pasikeis – smegenys iš esmės bus mirusios.

Tačiau nemažai žmonių po panašių sužalojimų atsigauna.

Beveik pusė pacientų, mėnesį po sužalojimo praleidę vegetacinėje būsenoje, sąmonę atgauti sugeba per metus. Tai priklauso nuo smegenų sužalojimo, paciento amžiaus ir fizinės būklės.

Tačiau kuo ilgiau M. Schumacheris bus komoje, tuo lėčiau atgaus sąmonę. Pacientai, metus ar ilgiau išbuvę vegetacinėje būsenoje, retai atsigauna.

Antradienį M. Schumacherio žmona Corinna visiems gerbėjams padėkojo už paramą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi