Sportas

2014.01.19 20:13

Geriausiai Lietuvos sportininkei įteiktas paskutinysis „Šaulys“

15min.lt 2014.01.19 20:13

Šeštadienį „Forum Palace“ rūmuose vyko tradiciniais tapusių Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) rengiamų geriausio šalies sportininko rinkimų kulminacija. Skulptoriaus Stanislovo Kuzmos skulptūra „Šaulys“ ir 30 tūkst. litų čekis buvo įteiktas geriausio Lietuvos sportininko soste jau antrus metus iš eilės įsitaisiusiai plaukikei Rūtai Meilutytei.

Šeštadienį „Forum Palace“ rūmuose vyko tradiciniais tapusių Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) rengiamų geriausio šalies sportininko rinkimų kulminacija. Skulptoriaus Stanislovo Kuzmos skulptūra „Šaulys“ ir 30 tūkst. litų čekis buvo įteiktas geriausio Lietuvos sportininko soste jau antrus metus iš eilės įsitaisiusiai plaukikei Rūtai Meilutytei.

Į geriausių šalies sportininkų pagerbimo renginį atvyko Lietuvos Respublikos premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkės pavaduotojai Vydas Gedvilas ir Algirdas Sysas.

Taip renginyje dalyvavo ir Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis bei LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

R. Meilutytė į apdovanojimų ceremoniją kiek vėlavo, nes blogai jautėsi.

Renginį sveikinimo žodžiais pradėjo A. Butkevičius. Premjeras džiaugėsi sportininkų pasiekimais ir pažadėjo užbaigti nacionalinio stadiono statybas iki 2016-ųjų metų liepos 1 d.

Iškilmingoje ceremonijoje geriausiai Lietuvos plaukikei „Šaulio“ skulptūrą įteikė premjeras A. Butkevičius. Šis tradiciniu tapęs apdovanojimas jubiliejinį 20 kartą rengiamuose rinkimuose įteikiamas paskutinį sykį, kokiu prizu bus apdovanotas 2014-ųjų geriausias sportininkas, dar nežinia.

Su auksine Lietuvos žuvele vadinama sportininke į apdovanojimo ceremoniją atvyko ir jos treneris Jonathanas Ruddas. Jam kaip geriausios sportininkės treneriui taip pat įteiktas LTOK prizas „Citius. Altius. Fortius“.

Geriausia Lietuvos plaukikė tapo antrąją sportininke, sugebėjusia du kartus pelnyti geriausio šalies sportininko vardą. Nepralenkiamas iki šiol – disko metikas Virgilijus Alekna, kuriam „Šaulys“ buvo įteiktas keturis kartus. R. Meilutytei rinkimuose atiteko 136 722 tšk.

Paklausta, ar įsivaizduoja galinti Metų sportininko titulais pavyti V.Alekną geriausia Lietuvos plaukikė teatsakė „gal ir teks kada“.

Renginio vedėjas J.Radzevičius paklausė Metų sportininkės, ką mano apie tai, kad jos tėtis neretai kartoja „man nepatinka visas tas „šuršalas“ aplink Rūtą, tai gali ją išlepinti“. „Kas toks?“, – po trumpos pauzės besijuokdama paklausė R. Meilutytė.

2013-ųjų Lietuvos Metų sportininke išrinkta plaukikė šiemet vykusiame pasaulio plaukimo čempionate Barselonoje ne tik pasipuošė dviems medaliais – aukso ir sidabro, bet ir du kartus pagerino planetos rekordą. Danijoje surengtose Europos plaukimo pirmenybėse lietuvė kartelės nenuleido – iškovojo du aukso ir vieną sidabro medalį. Rezultatai dar įspūdingesni, jei kalbėtume apie visus R. Meilutytės 2013-ųjų metų startus – 19 aukso medalių, 4 – sidabro.

Antroji vieta, kaip ir prieš metus, atiteko penkiakovininkei Laura Asadauskaitei, kuriai buvo įteiktas 20 tūkst. litų čekis ir  LTOK „Citius. Altius. Fortius“ prizas. Sportininkė „Šaulio“ skulptūrą savo rankose laikė 2011-aisias. Šiemet penkiakovininkė surinko 69 942 tšk.

2013-ųjų geriausių Lietuvos sportininkų rinkimų viršūnėje karaliauja moterys. Trečioji vieta atiteko šiemet Europos, universiados ir pasaulio pirmenybių čempionėmis tapusioms Donatai Vištartaitei ir Mildai Valčiukaitei. Trečiąją vietai užėmusioms sportininkams skiriamas 10 tūkst. litų čekis.

Kadangi prizinė vieta pirmą kartą rinkimų istorijoje atiteko dviem sportininkėms, LTOK nusprendė abiems skirti po 10 tūkst. litų. Taip pat irkluotojos buvo apdovanotos LTOK „Citius. Altius. Fortius“ prizu. D. Vištartaitė ir M. Valčiukaitė surinko 61 482 tšk.

Atsiimdamos apdovanojimą irkluotojos pabrėžė tai, kad be žmonių, atradusių talentingus sportininkus, nebūtų ir tų įspūdingų pasiekimų.

2013-ųjų Metų komanda – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuri iš Europos čempionato šiais metais parvežė sidabro medalius. Ši kategorija krepšiniui buvo atitekusi ir prieš metus, tačiau tada apdovanota buvo 20-mečių rinktinė.

Metų komandai skirtą apdovanojimą atsiėmė Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Ketvirtoji vieta atiteko kanojininkui Jevgenijui Šuklinui – 60 692 tšk., toliau rikiuojasi krepšininkas Mantas Kalnietis – 55 781 tšk., penkiakovininkas Justinas Kinderis – 41 826 tšk., krepšininkas  Linas Kleiza – 40 763 tšk., irkluotojai Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter – 39 626 tšk., dviratininkė Vilma Rimšaitė – 38 808 tšk. bei irkluotojas Ignas Navakauskas – 38 719 tšk. Visiems 4–10 vietas užėmusiems sportininkams taip pat įteikti LTOK prizai „Citius. Altius. Fortius“.

Visi „Šaulio“ laimėtojai nuo 1994 metų:

1994 m. – Raimondas Mažuolis (plaukimas)

1995 m. – Remigijus Lupeikis (dviračių sportas)

1996 m. – Arvydas Sabonis (krepšinis)

1997 m. – Raimondas Šiugždinis (buriavimas)

1998 m. – Diana Žiliūtė (dviračių sportas)

1999 m. – Edita Pučinskaitė (dviračių sportas)

2000 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2001 m. – Rasa Polikevičiūtė (dviračių sportas)

2002 m. – Raimondas Rumšas (dviračių sportas)

2003 m. – Šarūnas Jasikevičius (krepšinis)

2004 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2005 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2006 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2007 m. – Ramūnas Šiškauskas (krepšinis)

2008 m. – Edvinas Krungolcas (šiuolaikinė penkiakovė)

2009 m. – Simona Krupeckaitė (dviračių sportas)

2010 m. – Simona Krupeckaitė (dviračių sportas)

2011 m. – Laura Asadauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė)

2012 m. – Rūta Meilutytė (plaukimas)

2013 m. – Rūta Meilutytė (plaukimas)