Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Rusijos žiniasklaida: Julija Jefimova – trenerio ar dopingo terorizmo auka?

15min.lt 2015.09.08 13:45

Triskart pasaulio čempionė Julija Jefimova, kuri pagauta vartojant dopingą, prieš kurį laiką sportininkė davė interviu NTV, kuriame sakė žinanti, kad trys jos trenerio Dave‘o Salo treniruojami sportininkai anksčiau buvo pagauti vartojantys dopingą. Pirmoji Rusijos plaukikės trenerė neatmeta galimybės, kad būtent treneris ir pakišo koją Rusijos plaukikei.

Triskart pasaulio čempionė Julija Jefimova, kuri pagauta vartojant dopingą, prieš kurį laiką sportininkė davė interviu NTV, kuriame sakė žinanti, kad trys jos trenerio Dave‘o Salo treniruojami sportininkai anksčiau buvo pagauti vartojantys dopingą. Pirmoji Rusijos plaukikės trenerė neatmeta galimybės, kad būtent treneris ir pakišo koją Rusijos plaukikei.

Priešingai, triskart olimpinis čempionas Dmitrijus Volkovas neskuba kaltinti D. Salo. Jis mano, kad J. Jefimovai dopingo kažkas įbėrė slapta.

Neimdavo vaistų iš nepažįstamų

„Mes kalbėjomės apie tai, kai tik atvykau. Treneris sakė, kad yra kategoriškai nusiteikęs prieš bet kokias stimuliuojančias medžiagas. Taip pat pabrėžė, kad jei vis dėlto paaiškėtų, jog kuris nors plaukikas vartojo neleistinus preparatus, jis kaip mat būtų išvarytas. Vėliau aš kalbėjausi su kitais jo treniruojamais plaukikais ir paaiškėjo, kad tie trys, kurie buvo pagauti, tiesiog savivaliavo. Kažkas jiems rekomendavo nusipirkti kažkokių vaistų ir jie tai padarė, nepasitarę su treneriu“, – kalbėjo J. Jefimova.

Į klausimą, ar toks pasiaiškinimas neskamba vaikiškai, J. Jefimova atsakė, kad jai tai nerūpi: „Man tai nerūpi: aš neimu jokių vaistų iš svetimų rankų. Volgograde yra tik vienas medikas, kuriuo pasitikiu šimtu procentu. Tačiau net ir jo paskirtų vaistų sudėtį paskaitau – kad kas nenutiktų.“

J. Jefimova – trenerio auka

Pirmoji plaukikės trenerė Irina Viatčanina teigė, kad žinia apie J. Jefimovos teigiamą dopingo testą ją šokiravo.

„Tokio aukšto lygio plaukikei vartoti dopingą – nusikaltimas. Julija turi puikią plaukimo techniką ir sugeba pati konkuruoti su geriausiais plaukikais, be jokio dopingo. Ji buvo asmenybė sporto pasaulyje, o dabar gali būti abejojama jos reputacija. Man labai skaudu, nes daug dirbau su ja ir džiaugiausi jos pasiekimais“, – teigė buvusi trenerė izvestia.ru.

Pirmoji Rusijos plaukimo žvaigždės trenerė neatmetė galimybės, kad dėl tokio sportininkės likimo kaltas treneris: „Kai ji išvažiavo į JAV, klausiau plaukimo federacijos: kokiam treneriui mes atiduodame vaiką? Treneriui, kurio trys sportininkai buvo pagauti vartojantys dopingą? Ir štai kaip išėjo. Daug Rusijos sportininkų treniruojasi JAV, norėčiau, kad jiems netektų būti taip pažemintiems.“

Fantastinė versija – dopingo terorizmas

Tuo tarpu olimpinis čempionas D. Volkovas pateikė sąmokslo teoriją, anot kurios, J. Jefimova yra dopingo terorizmo auka.

 „Aš gerai pažįstu trenerį D. Salo. Galiu užtikrinti, kad jis tikrai yra prieš bet kokias neleistinas priemones. Jis nebūtų leidęs, kad Julija vartotų dopingą. Jeigu šis faktas pasitvirtins, veikiausiai tai bus įvykę dėl plaukikės savivaliavimo. Kalbu apie tokį niuansą kaip dopingo terorizmas. Yra juk galimybė, kad Julijai kas nors ko nors pribėrė.

Juk dopingo terorizmo faktų jau esame girdėję. Aš tokių istorijų žinau daug. Kai niekuo dėtas sportininkas yra apkaltinamas dopingo vartojimu, o po to paaiškėja, kad tai  – ne jo rankų darbas. Gali būti, kad ir Julijai taip nutiko“, – aiškino D. Volkovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi