Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

R. Meilutytė: kaudamasi su varžovėmis tikiuosi, kad jos yra sąžiningos

Žinios apie aršiausios konkurentės rusės Julijos Jefimovos galimą dopingo vartojimą Lietuvos plaukikės Rūtos Meilutytės nepradžiugino. Lietuvė teigė, kad ši situacija, jeigu ji pasitvirtins, yra labai apmaudi, o varžytis visada smagiau su tomis sportininkėmis, kurios tikslų siekia sąžiningai.

Žinios apie aršiausios konkurentės rusės Julijos Jefimovos galimą dopingo vartojimą Lietuvos plaukikės Rūtos Meilutytės nepradžiugino. Lietuvė teigė, kad ši situacija, jeigu ji pasitvirtins, yra labai apmaudi, o varžytis visada smagiau su tomis sportininkėmis, kurios tikslų siekia sąžiningai.

Tik nusileidusi Vilniaus oro uoste, R. Meilutyė buvo apsupta žurnalistų, trokštančių išgirsti pirmuosius jos komentarus apie rusę.

„Kol viskas oficialiai nepatvirtinta, nenoriu nieko komentuoti. O jeigu tai yra tiesa, tai – labai apmaudu“.

Lietuvė teigė, kad visada nori varžytis su tom sporitninkėmis, kurios yra sąžiningos ir pasisko už švarų sportą kaip ir ji.

„Kaudamasi su varžovėmis, tikiu, kad jos yra sunkiai dirbančios sportininkės, sąžiningai sportuoja. Aš esu už sąžingą sportą“.

R. Meilutytė nesileido ir į kalbas apie J. Jefimovą ir iki pabaigos išlaikė tikėjimą, kad informacija apie jos nusižengimą nepasitvirtins.

„Manau, kad ji sunkiai dirbo, kaip ir visos kitos (plaukikės, – DELFI). Jos rezultatai tai atspindi. Daugiau komentuoti nenorėčiau“, – santūri išliko plaukimo žvaigždė.

Plaukikės treneris Jonathanas Ruddas laikėsi tokios pačios pozicijos kaip ir jo auklėtinė ir nedalino jokių konkrečių komentarų, nors dar prieš keletą valandų socialiniame tinkle „Facebook“ buvo parašęs: „Sukčiai niekada nelaimi“.

Žurnalistų apsuptyje treneris nebuvo toks griežtas ir pabrėžė, kad kiekvienas toks atvejis sporto pasaulyje yra labai liūdnas.

„Neturime jokių oficialių žinių šiuo metu, negaliu nieko sakyti. Laukiame oficialių naujienų. Jeigu tia yra tiesa, tai labai liūdna“, – sakė treneris.

Trenerio manymu, jeigu žinios visgi nepasitvritins, tai pranešę žmonės ateityje turėtų būti kantresni.

Primename, kad šią naujieną paskelbė Rusijos naujienų portalas „Vedomosti“. Rusei J. Jefimovai gresia dvejų metų diskvalifikacija. Be to, jei bus patvirtinta, kad jos dopingo testas iš tiesų teigiamas – iš sportininkės turėtų būti atimti ir visi nuo to laiko iškovoti apdovanojimai (pranešama, kad rusė įkliuvo spalio mėnesį, ruošdamasi lapkričio ir gruodžio varžyboms).

J. Jefimovos B mėginio dopingo testo rezultatai neskelbiami (jų prireiks tik tada, jei sportininkė neigs savo kaltę – DELFI), tačiau ekspertai beveik neabejoja, kad plaukikei nepavyks išvengti griežtų sankcijų.

21-erių metų J. Jefimova teisinasi, jog draudžiamo preparato dehidroepiandrosterono (DHEA) jos organizme galėjo atsirasti, nes ji vartojo dietinius maisto produktus.


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi