Sportas

2015.09.08 13:45

Bijoma, kad Michaelis Schumacheris iš komos gali ir neatsigauti

15min.lt2015.09.08 13:45

Michaeliui Schumacheriui jau beveik 20 dienų gulint komoje, Vokietijos žiniasklaidoje pasklido nuogąstavimai, kad buvęs F-1 lenktynininkas gali iš jos ir neatsibusti.

Michaeliui Schumacheriui jau beveik 20 dienų gulint komoje, Vokietijos žiniasklaidoje pasklido nuogąstavimai, kad buvęs F-1 lenktynininkas gali iš jos ir neatsibusti.

Vokiečių savaitraštis „Focus“, pakalbėjęs su neurologijos specialistais, rašo, kad „M. Schumacheris gali likti komoje visam laikui.“

Tuo tarpu „Bild“ teigia, kad buvusio lenktynininko būklė tokia sunki, jog neplanuojama jį pažadinti.
 
M. Schumacheris nuo nelaimingo atsitikimo Prancūzijos slidinėjimo kurorte prieš beveik tris savaites laikomas dirbtinai sukeltoje komoje, kad būtų išvengta pažeidimų jo smegenims.

Pasak „Focus“, paprastai pacientai iš dirbtinės komos prikeliami po vienos arba dviejų savaičių. „Galėjo būti komplikacijų“, – žurnalui sakė Oldenburgo universitetinės klinikos neurochirurgas Andreas Ziegeris. Tiesa, pridūrė jis, žmogus komoje gali išbūti visą gyvenimą be didelės žalos smegenims, nors dėl miego būseną palaikančių medikamentų gali sutrikti kepenų veikla.

Londono Homertono ligoninės neurologas Richardas Greenwoodas, pristatydamas naują tyrimą apie ilgalaikes smegenų traumų pasekmes, portalui „Europort“ sakė, kad net ir pakilęs iš komos M.Schumacheris nebebus tas žmogus, kurį prisimena artimieji ir gerbėjai.

„Jei M. Schumacheris išgyvens, jis nebebus M. Schumacheris. Jis tebus eilinis žmogus. O jo reabilitacija bus efektyvi tik tokiu atveju, jei jis susitaikys su tuo“, – sakė R. Greenwoodas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.