Sportas

2014.01.16 16:55

Į Sočio žiemos olimpines žaidynes parduota daugiau kaip 70 proc. bilietų

ELTA 2014.01.16 16:55

Likus trims savaitėms iki Sočio žiemos olimpinių žaidynių dar galima įsigyti trečdalį bilietų.

Likus trims savaitėms iki Sočio žiemos olimpinių žaidynių dar galima įsigyti trečdalį bilietų.

Turi būti sudaryta galimybė nusipirkti bilietų tiems, kurie atvyks paskutiniuoju momentu, agentūrai „Interfax“ sakė organizacinio komiteto vadovas Dmitrijus Černyšenka. Anot jo, parduota daugiau kaip 70 proc. visų bilietų. Tikimasi, kad stebėti žaidynių į Sočį atvyks 213 000 žiūrovų.

Brangiausios istorijoje žiemos olimpinės žaidynės prasidės vasario 7-ąją. Jų kaštai – daugiau kaip 37,5 mlrd. eurų. Rusija skaičiuoja, kad trys ketvirtadaliai visų žiūrovų bus rusai.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per naujų ambasadorių priėmimą Maskvoje patvirtino, kad olimpiadoje niekas nebus diskriminuojamas dėl kilmės, rasės ar seksualinės orientacijos.

Žaidynėse dalyvaus daugiau kaip 6 tūkst. sportininkų iš 85 šalių. „Mes darome viską, kad tai būtų didelė sporto šventė, – sakė V. Putinas. – Žaidynės vyks visiškai pagal Olimpinę chartiją – be jokios diskriminacijos“.

Vyriausybės posėdyje ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pažymėjo, kad užbaigti visi sporto objektai. Daugiau kaip 300 olimpinių objektų iš 363 jau eksploatuojami, likę kol kas laukia vertinimo.

„Šiuo metu pasirengimas žaidynėms yra baigiamajame etape“, – sakė sporto ministras Vitalijus Mutka. Vis dar vyksta atidarymo ir uždarymo ceremonijų repeticijos.