Sportas

2015.09.08 13:45

Tarptautinis teniso turnyras Vilniuje suburs ir apie 200 žaidėjų iš užsienio

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Sausio 23-26 dienomis sostinės „SEB arenoje“ vyks ITF tarptautinis senjorų turnyras „Vilniaus taurė 2014“. Tai yra vienintelis mūsų šalyje vykstantis antrosios kategorijos teniso turnyras.

Sausio 23-26 dienomis sostinės „SEB arenoje“ vyks ITF tarptautinis senjorų turnyras „Vilniaus taurė 2014“. Tai yra vienintelis mūsų šalyje vykstantis antrosios kategorijos teniso turnyras.

„Sportininkai dėl Vilniaus taurės kovos jau ketvirtąjį kartą, o aukštesnė šio turnyro kategorija į mūsų šalį ir miestą sutrauks daug žaidėjų iš kitų šalių, – pasakojo „SEB arenos“ valdytojos įmonės „Teniso pasaulis“ direktorius Kęstutis Faktorovičius. – Iš viso turnyre dalyvaus virš 300 sportininkų, daugiau nei 200 jų atvyks iš 18 užsienio valstybių. Sulauksime daug žaidėjų iš kaimyninių Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos bei Ukrainos, tačiau atvyks ir sportininkai iš Austrijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Izraelio, Liuksemburgo, Norvegijos, Olandijos, Suomijos, Šveicarijos, Švedijos ir Vokietijos. Mūsų turnyras – puikus pavyzdys, kaip geros sporto bazės ir sporto renginiai gali skatinti turizmą ir populiarinti Lietuvą“.

Sportininkai dėl „Vilniaus taurės“ šiemet kovos 35, 40, 45, 50, 55, 60 ir 65 metų amžiaus grupėse, asmeninėse ir dvejetų varžybose. Turnyre išvysime įvairaus lygio sportininkų – nuo visą gyvenimą mėgėjiškai tenisą žaidusių žmonių iki buvusių profesionalų.

Tarp turnyro dalyvių yra ir garsių politikų. 60-mečių dvejetų turnyre dalyvaus kandidatas į Lietuvos Respublikos prezidentus Zigmantas Balčytis bei buvęs Latvijos ministras pirmininkas Ivars Godmanis.

„Vienas iš stipriausių atvyksiančių sportininkų yra Rene Buschas iš Estijos, kuriam priklauso šios šalies pergalių Daviso taurės vienetų mačuose rekordas. Dabar R. Buschas vadovauja Taline įkurtai savo teniso mokyklai, – pasakojo K. Faktorovičius. – Be abejo, turnyre išvysime ir pajėgiausius Lietuvos tenisininkus.

Vieni geriausių savo amžiaus grupėse yra ir dėl aukštų vietų turnyre kovos Eglė Jurkevičienė (12 vieta ITF 40-mečių moterų reitinge) bei Petras Vozbutas (32 vieta ITF 65 metų amžiaus grupės reitinge, 9 vieta – dvejetuose). Pastarasis senjorų Europos čempionate 2013-aisiais pasiekė pusfinalį, o dvejetų varžybose tapo čempionu.“