Sportas

2012.08.10 19:02

Iškeisti bronzos į sidabrą E. Petrauskui nepavyko

ELTA 2012.08.10 19:02

Lietuvos boksininkas Evaldas Petrauskas iš Londono olimpinių žaidynių grįš su bronzos medaliu.

Lietuvos boksininkas Evaldas Petrauskas iš Londono olimpinių žaidynių grįš su bronzos medaliu.

Jaunimo olimpinių žaidynių čempionas 20-metis 164 cm ūgio šilutiškis svorio kategorijos iki 60 kg pusfinalyje penktadienį 13:18 (4:5, 5:6, 4:7) nusileido 27-erių metų 178 cm ūgio Pietų Korėjos atstovui Han Soonchului. Tad E. Petrauskas lieka su bronzos medaliu, kurį užsitikrino laimėjęs ketvirtfinalio kovą. 

E. Petrausko manymu, kelią į finalą jam užvėrė abejotini teisėjų sprendimai.

„Publika nusprendė, kad pralaimėjimas nepelnytas. Aš jaučiu, kad kovos nepralošiau. Būtų vykę kitoje šalyje, būtų kiti teisėjai – būčiau laimėjęs aš. Trečia vieta – neblogas pasiekimas, bet norėjosi daugiau... Ne prieš tokius varžovus laimėjau, o čia Azijos čempionas ir nelaimėjau. Nusivyliau savo kova. Tikėjausi išlošti ir patekti į finalą bei boksuotis su geriausiu pasaulio boksininku. Tai buvo mano svajonė“, – po kovos sakė E. Petrauskas, kurį cituoja DELFI.lt.

„Tai buvo laimėta kova. Kai po trečio raundo pamačiau rezultatą... Tai yra nesąmonė. Trečio raundo pabaigoje buvo trys švarūs smūgiai. Apeliacijos net neverta paduoti, nes ir tas smūgiavo, bet iš kur tie taškai priskaičiuoti? Visi smūgiai ėjo per gynybą. Pietų Korėja, viskas aišku. Čia yra prezidentas... [Tarptautinei bokso asociacijai (AIBA) vadovauja Azijos atstovas – taivanietis Ching-Kuo Wu]

Dar vienas teisėjas buvo iš Maroko, kuris teisėjavo ringe ketvirtfinalyje. Aš pažiūrėjau, kad trys teisėjai duoda mūsų naudai, bet yra taip padaryta, kad vienas prispaudžia daugiau ir permuša kitus. Ir viskas tuo pasakyta“, – po pusfinalio kritikos teisėjams negailėjo E. Petrausko treneris Vladimiras Bajevas.

E. Petrausko bronzos medalis – pirmasis Lietuvos boksininkų iškovotas olimpinis apdovanojimas nuo 1968 metų. Prieš 44 metus Meksike olimpiniu čempionu tapo Danas Pozniakas, o Jonas Tamulis iškovojo sidabrą.

E. Petrauskas šešioliktfinalyje nugalėjo 2008 metų Europos vicečempioną 24-erių metų vengrą Miklosą Vargą, aštuntfinalyje įveikė praėjusių metų Europos čempioną 22-ejų metų turką Fatihą Kelesą, o ketvirtfinalyje palaužė 2009 metų pasaulio čempioną 28-erių metų italą Domenico Valentino.