Naujienų srautas

Sportas2012.08.10 18:32

Dviratininkė V. Rimšaitė olimpinėse žaidynėse –13-ta

ELTA 2012.08.10 18:32

Londono olimpinių žaidynių moterų mažųjų dviračių kroso (BMX) varžybose Lietuvos atstovė Vilma Rimšaitė užėmė 13-ąją vietą.

Londono olimpinių žaidynių moterų mažųjų dviračių kroso (BMX) varžybose Lietuvos atstovė Vilma Rimšaitė užėmė 13-ąją vietą.

29-erių metų lietuvė antroje pusfinalio grupėje po trijų važiavimų penktadienį buvo septinta. Pirmajame ir antrajame važiavimuose V. Rimšaitė finišavo septinta, o trečiajame – penkta. Pusfinalyje dalyvavo 16 dviratininkių, suskirstytų į dvi grupes. Į finalą pateko po keturias geriausias grupių sportininkes.

„Viskas normalu. Teko kovoti su labai stipriomis varžovėmis ir joms ne tiek jau daug pralaimėjau. Žinoma, galėjo būti ir geriau. Bet juk dar nesu atsigavusi po traumos. Kadangi negalėjau daugiau nei mėnesį treniruotis, tai esu praradusi važiavimo jausmą“, – teigė pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvavusi V. Rimšaitė.

Šiaulietė traumą patyrė birželio 23 dieną per treniruotę Prancūzijoje. Dviratininkei lūžo dešinės rankos delnikaulis.

„Kai susilaužiau ranką, gydytojai sakė, kad apie olimpines žaidynes galiu nebesvajoti, bet dabar važiuoju ir dar galiu net šokti per kalniukus. Tad viskas neblogai. Džiaugiuosi. Žinoma, dar jaučiu spazmus, ranka truputį patinusi, bet kai išvažiuoji į trasą, viskas užsimiršta“, – teigė V. Rimšaitė, kuri prieš pat olimpines žaidynes spėjo pasitreniruoti tik kartą Latvijoje.

2003 metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoja, kurią treniruoja jos tėvas Albertas Rimša, pažymėjo, kad olimpinės žaidynės buvo jos gyvenimo tikslas. „Po jų – nors ir tvanas“, – juokėsi dviratininkė.

V. Rimšaitė teigė, kad į olimpines žaidynes po labai sunkios atrankos pateko tik pačios geriausios, o medalių nėra ko tikėtis, nes jos treniruočių sąlygos labai skiriasi nuo tų, kokias turi amerikietės, australės ar prancūzės.

„Šių šalių atstovės namuose turėjo galimybę treniruotis trasose, kurios buvo labai panašios į olimpinę. Kai pas mus reikia pakeisti bent vieną kalnelį, būna didžiausios problemos“, – apgailestavo 13-ąją vietą pasaulio reitinge užimanti dviratininkė.

V. Rimšaitė kelialapį į Londono olimpines žaidynes iškovojo pasaulio čempionate Birmingeme (Anglija). Jame lietuvė užėmė dešimtąją vietą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi