Sportas

2014.01.15 12:20

Š.Marčiulionio krepšinio akademiją palikęs Š. Sakalauskas: „Darbas turi būti įdomus“

Paulius Cubera, 15min.lt2014.01.15 12:20

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Vokietijos Bremerhaveno „Eisbaren“ treneris Šarūnas Sakalauskas paliko Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos vyriausiojo trenerio pareigas. 

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Vokietijos Bremerhaveno „Eisbaren“ treneris Šarūnas Sakalauskas paliko Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos vyriausiojo trenerio pareigas.

Talentų kalvėje žinomas krepšinio specialistas dirbo nuo 2011 metų rugsėjo, o prieš tai pusmetį tokias pačias pareigas ėjo ir Sostinės krepšinio mokykloje.

„Trenerio darbe pasikeitimai dažni. Tiesiog nutariau pasitraukti. Akademinėje veikloje aš lieku ir toliau, o kitų pasiūlymų dabar neturiu. Esu atviras pasiūlymams, bet darbas turėtų būti įdomus“, – teigė Š. Sakalauskas.

Nuo 2009 m. krepšinio specialistas taip pat dirba Mykolo Romerio universitete docentu.

Treneris pridūrė, kad šiuo metu planų tęsti trenerio darbą neturi, tačiau yra atviras pasiūlymams.

„Šiame darbe niekada nežinai, kada ateis koks pasiūlymas ir tu nuspręsi jo imtis. Darbą dirbi kol yra įdomu ir matai perspektyvą“, – kalbėjo Š. Sakalauskas.

Trenerio pareigos Š. Marčiulionio krepšinio akademijoje nebuvo tiesiogiai susijusios su jaunųjų krepšininkų treniravimu. Kaip pasakojo pats Š. Sakalauskas, jis labiau rūpinosi kitų trenerių mokymu, treniruočių proceso sudarymu ir administracine veikla.

Treneris yra garbingos pareigos ir juo neturėtų vadintis visi – dabar net ir nebaigę mokslų vadinami treneriais.

Dirbdamas krepšinio akademijoje Š. Sakalauskas susidūrė ne tik su talentingais vaikais, bet ir su gerais treneriais bei pamatė taisytinų dalykų.

„Lietuvoje yra ne tik daug gabių vaikų, bet ir daug jaunų ir gabių vaikų trenerių. Svarbu, kad tie treneriai būtų mokomi, nes jie labai žingeidūs. Į šią veiklą, mano manymu, turėtų kištis ir krepšinio federacija.

Manau, kad turėtų būti nustatyti treneriams standartai. Treneris yra garbingos pareigos ir juo neturėtų vadintis visi – dabar net ir nebaigę mokslų vadinami treneriais. Juk yra gydytojas praktikantas, tada gydytojas rezidentas ir tik tada gydytojas – tai reikėtų sutvarkyti“, – vardijo Š. Sakalauskas.

Kas pakeis trenerį Š. Marčiulionio krepšinio akademijoje kol kas neaišku. Akademijos atstovai nieko nekomentuoja.