Sportas

2012.08.10 12:01

Dešimtkovininkas D. Draudvila: nieko stulbinančio nepadariau, bet esu labai patenkintas savo pasirodymu

ELTA 2012.08.10 12:01

Ketvirtadienį pasibaigusiose Londono olimpinių žaidynių vyrų dešimtkovės varžybose Lietuvos atstovas Darius Draudvila užėmė 25-ąją vietą. 29-erių metų lietuvis surinko 7557 taškus.

Ketvirtadienį pasibaigusiose Londono olimpinių žaidynių vyrų dešimtkovės varžybose Lietuvos atstovas Darius Draudvila užėmė 25-ąją vietą. 29-erių metų lietuvis surinko 7557 taškus.

„Pagal surinktus taškus mano pasirodymas nėra pats geriausias. Svarbiausia – sugebėjau baigti olimpines varžybas, – teigė D. Draudvila. – Pirmą kartą dalyvaudamas Europos ir pasaulio čempionatuose varžybų nebaigiau. Apie tai prieš startą Londone užsiminė brolis. Tai jam pasakiau, kad olimpines varžybas pabaigsiu. Buvo sunku, bet kartu ir smagu, nes sulaukiau nemažo palaikymo. Įtampos nejaučiau, nes į olimpines žaidynes vykau dalyvauti ir užbaigti varžybas. Nieko stulbinančio nepadariau, bet esu labai patenkintas savo pasirodymu. Mano tikslas buvo užbaigti visas rungtis, tad įvykdžiau tai, ką norėjau“.

Nugalėjo nuo pat pirmosios rungties į priekį išsiveržęs pasaulio vicečempionas 24-erių metų amerikietis Ashtonas Eatonas (8869 tšk.). D. Draudvila sakė, kad jam buvo garbė dalyvauti varžybose kartu su pasaulio rekordininku E. Ytonu. Lietuvį nustebino geras kanadiečio Damianas Warneris pasirodymas (5-oji vieta).

Dešimtkovės varžybas pradėjo 31 sportininkas, o baigė 26.

D. Draudvila, kurį Londone palaikė nemažas būrys artimųjų ir darbdaviai iš JAV, pažymėjo, kad jam pasirengti olimpinėms žaidynėms labai padėjo treneris Valdas Petkevičius. „Jei ne jis, vienas nebūčiau pasiruošęs. Daug padėjo ir treneriai iš JAV. Tai pat palaikė visa šeima. Be jų paramos olimpinėse žaidynėse nebūčiau buvęs“, – sakė Lietuvos dešimtkovininkas.

Iš Kauno kilęs sportininkas liko sužavėtas olimpine atmosfera. „Įsivaizduoti tokios atmosferos neįmanoma. Pavyzdžiui, diską mėtėme, kai vyko bėgimo estafetės 4x400 m varžybos, kuriose dalyvavo ir britai. Nuo triukšmo teko net ausis užsikimšti. Jausmo, koks yra pirmą kartą dalyvaujant olimpinėse žaidynėse, neįmanoma apsakyti“, – džiūgaudamas pabrėžė D. Draudvila.

D. Draudvila Londone bus iki pat olimpinių žaidynių pabaigos. Po to lietuvis ketina pailsėti. Atletas vėliau nuspręs, ar dalyvaus varžybose žiemą, ar ruošis vasaros startams.