Sportas

2014.01.14 16:11

S. Juodviršis šių metų kartingo sezoną pradės JAV

BNS 2014.01.14 16:11

Simui Juodviršiui šių metų kartingo lenktynių sezonas prasideda neįprastai anksti. Jaunasis lietuvis jau šią savaitę išvažiuoja į Jungtines Amerikos Valstijas.

Simui Juodviršiui šių metų kartingo lenktynių sezonas prasideda neįprastai anksti. Jaunasis lietuvis jau šią savaitę išvažiuoja į Jungtines Amerikos Valstijas.

Po to, kai S. Juodviršis iškovojo „Rotax“ pasaulio taurę, lietuvį Amerikos „žiemos taurės“ kartingo varžybose „Florida winter cup“ dalyvauti pakvietė profesionali „Energy Corse Canada“ lenktynių komanda. S. Juodviršiui komanda apmoka technikos nuomą ir visas išlaidas, susijusias su dalyvavimu turnyre, lietuviui pačiam tereikia nuskristi į JAV.

„Tai tapo maloniu siurprizu. Prisipažinsiu, mes ir patys galvojome apie dalyvavimą šiame turnyre, bet atbaidė didelį kaštai – juk reikia ne tik man ir mechanikui nuvykti į JAV, bet ir ten nuomotis techniką. Ją gabenti iš Lietuvos neapsimoka – labai brangu“, – pasakoja Simas Juodviršis.

Šis turnyras laikomas prestižiniu, nes į jį tarpsezoniu suvažiuoja dauguma greičiausių lenktynininkų.

Kartingo turnyras – tai trys lenktynių savaitgaliai, kurių metu per vieną lenktynių savaitgalį vyks tarsi du atskiri etapai. Pirmasis šių lenktynių etapas vyks sausio 16–19 dienomis „Homestead–Miami Speedway“ lenktynių trasoje Majamyje. Antrasis etapas – po mėnesio, vasario 13–16 dienomis „Ocala Grand Prix“ trasoje, o finaliniai du etapai vyks jau prasidėjus pavasariui – kovo 20–23 dienomis „Orlando Kart Center“ trasoje.

„Bus įdomu susirungti su Benu Cooperiu. Su šiuo lenktynininku mes konkuravom pasaulio taurės finale. Tada jis susidūrė su Kazimieru Vasiliausku ir abu jie nebaigė lenktynių. Dabar turėsiu progą dar kartą su juo susigrumti“, – sakė S. Juodviršis.

Varžybos JAV rengiamos jau šešioliktą kartą. Pernai jose dalyvavo daugiau kaip 340 lenktynininkų iš 26 pasaulio šalių. Čia rungėsi net 8 įvairių metų pasaulio čempionai ir net 15 sportininkų, savo laiku laimėjusių pasaulio taurę. Malonu, kad šiemet tarp jų bus ir pasaulio taurės laimėtojas iš Lietuvos. Tai pirmas kartas, kai šiame turnyre dalyvauja lietuviai.

Kažkada šiame turnyre dalyvavo tokie legendiniai lenktynininkai kaip buvęs Formulės–1 pilotas brazilas Rubensas Barrichello, JAV „Indy Car“ lenktynių žvaigždės Danas Wheldonas, Helio Castronevesas ir kiti. Anot organizatorių, tai didžiausias pasaulyje žiemos metu vykstanti kartingo turnyras.

Praėjusį rudenį vykusio „Rotax“ kartingo varžybų pasaulio taurės finalo metu organizatoriai ir kartų variklių gamintojai, įmonė BRP, surengė turnyrą ir tarp lenktynininkų mechanikų. Praėjusią savaitę buvo paskelbtas šio konkurso nugalėtojas. Tarp beveik penkių šimtų dalyvių geriausio mechaniko titulą iškovojo lietuvio Kazimiero Vasiliausko mechanikas Matas Kiznis.

Šio konkurso pagrindinis prizas – kelionė į Kvebeką Kanadoje, kur įsikūrusi pagrindinė BRP būstinė. Specialus prizas – tai vizitas į gamyklą bei specialūs mokymai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.