Sportas

2015.09.08 13:45

„Australian Open“: R. Berankis neperšoko A. Dolgopolovo barjero

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Pusantros valandos trukusi apylygė kova ir pusvalandį trukęs niūrus setas. Pirmajame „Australian Open“ turnyro mače Ričardui Berankiui (ATP-128) nepavyko įveikti pajėgiausio Ukrainos tenisininko Aleksandro Dolgopolovo (ATP-55). Ukrainietis šventė pergalę 7:5, 7:5, 6:2.

Pusantros valandos trukusi apylygė kova ir pusvalandį trukęs niūrus setas. Pirmajame „Australian Open“ turnyro mače Ričardui Berankiui (ATP-128) nepavyko įveikti pajėgiausio Ukrainos tenisininko Aleksandro Dolgopolovo (ATP-55). Ukrainietis šventė pergalę 7:5, 7:5, 6:2.

Tiesa, 23 metų Lietuvos tenisininkas iš Melburno išvyks ne tuščiomis – tris atrankos etapus įveikęs R. Berankis savo sąskaitą ATP reitinge pasipildys 35 taškais, o sąskaitą banke – 30 tūkst. Australijos dolerių.

A. Dolgopolovas antrame turnyro etape susitiks su Prancūzijos tenisininku Jeremy Chardy (ATP-29), kuris pirmajame mače 6:2, 6:4, 6:4 patiesė olandą Jesse Hutu Galungą (ATP-97). Nugalėtojo trečiame etape greičiausiai lauks trečioji pasaulio raketė ispanas Davidas Ferreras.

Pirmas setas

Mačo pradžia netikėtumų nepateikė – tenisininkai iškovodavo taškus savo padavimais. Itin sudėtingas R. Berankiui buvo penktasis geimas – nors lietuvis turėjo padavimą, jis atsiliko 0:40. Tačiau Melburno kortuose apšilti spėjęs Lietuvos tenisininkas nepasimetė, daugiau neklydo ir iškovojo tašką (3:2).

Šeštame geime R. Berankis buvo labai arti break point (40:30), tris kartus lygino rezultatą, tačiau A. Dolgopolovas ištvėrė įtampą ir išplėšė tašką 3:3.

Šeštame korte R. Berankį palaikantys lietuviai sunerimo per septintą geimą – nors Lietuvos tenisininkas pirmavo 40:30, ukrainietis buvo arti break point (A:40). Tačiau R. Berankis sugebėjo iškovoti tašką (4:3). Abu tenisininkai nedalijo dovanų ir dešimt geimų ėjo išvien 5:5.

Vienuoliktas geimas R. Berankiui pareikalavo nemažai jėgų ir nervų – dviguba klaida, nesėkmingi pirmieji padavimai ir neišprovokuotos klaidos gerokai apsunkino lietuvio situaciją. Jis tris kartus panaikino varžovo break point galimybę (A:40), tačiau ketvirtą kartą to padaryti nepavyko – A. Dolgopolovas išsiveržė į priekį 6:5.

Paskutinį geimą klysti ėmė A. Dolgopolovas – lietuvis tuo pasinaudojo ir buvo arti šešto taško (A:40). Bet sunkiausiais momentais Ukrainos tenisininkas išlaikė šaltus nervus, atliko keletą neatremiamų padavimų ir laimėjo setą 7:5.

Pirmas setas truko 53 minutes.

Antras setas

Jo pradžioje kartojosi pirmo seto scenarijus – žaidėjai užtikrintai rinko taškus savo padavimais (2:2). Penktame geime R. Berankis pirmavo 30:0, bet A. Dolgopolovas pademonstravo aukščiausio lygio tenisą, atmušdamas, regis, neatremiamus lietuvio smūgius. Ukrainietis turėjo galimybė laimėti tašką (A:40), bet pirmoji Lietuvos raketė nekėlė rankų aukštyn – kirto neatremiamą padavimą, vėliau žaidė užtikrintai ir laimėjo tašką 3:2. Ukrainietis rezultatą išlygino gerokai lengviau.

Korto tribūnose aidėjo lietuviškos dainos, o R. Berankis nuskynė dar vieną tašką (4:3). Pusiausvyra, kaip ir per pirmą setą, išsilaikė dešimt geimų (5:5).

Kaip ir per pirmą setą, R. Berankis suklupo vienuoliktame geime, kurį lietuvis pralaimėjo „sausai“ ir atidavė tašką varžovui 5:6.

Tribūnose pasigirdo „Lietuva! Lietuva!“, tačiau R. Berankio tai neišgelbėjo – A. Dolgopolovas užtikrintai pasiėmė paskutinį antrojo seto tašką 7:5.

Setas užtruko 40 minučių.

Trečias setas

R. Berankis suklupo iš karto – jau pirmame geime A. Dolgopolovas džiaugėsi break point. Bloga pradžia pakirto R. Berankį – ukrainietis lengvai laimėjo savo padavimą ir buvo tikslesnis R. Berankiui paduodant trečiajame geime 3:0.

Ketvirtame geime R. Berankis pirmą kartą į savo statistiką įsirašė laimėtą break point ir sušvelnino rezultatą 1:3. Tačiau lietuvis prie varžovo nepriartėjo – A. Dolgopolovas jau trečią kartą šiame sete laimėjo varžovo padavimą 4:1. Mačo baigtis jau buvo aiški – ukrainietis laimėjo setą 6:2 ir pateko į kitą etapą.

Trečias setas truko pusvalandį.

***

25 metų ukrainiečiui geriausias sezonas buvo 2011–2012 metais, kai sugebėjo išsilaikyti reitingo dvidešimtuke. Tą sezoną jis pateko į penkis ATP turnyrų finalus, iš kurių du laimėjo. 2012-ųjų sausį jis buvo pasiekęs kol kas aukščiausią vietą per savo karjerą – 13. Praėjusį sezoną A. Dolgopolovo žaidimas ėmė strigti ir jis nukrito iki 57 ATP reitingo vietos.

R. Berankis Melburno kortuose jau iškovojo tris pergales. Pirmajame atrankos etape 6:2, 6:3 sutriuškino 27 metų italą Gianlucą Naso (ATP-278), o antrame atrankos etape 6:4, 6:3 palaužė nugalėjo 31 metų brazilą Andre Ghemą (ATP-226). Paskutiniame atrankos etape lietuvis per valandą 6:3, 6:1 įveikė 24 metų slovaką Andrejų Martiną (ATP-147).

Turnyro prizų fondą sudaro beveik 33 mln. Australijos dolerių.