Sportas

2015.02.12 21:38

Brolių Lavrinovičių karjeros susikirto „Žalgiryje“

Kauno „Žalgiris“ baigia formuoti komandą – ketvirtadienį Lietuvos čempionų klubas pasirašė sutartį su Kšyštofu Lavrinovičiumi bei sudarė naują kontraktą su Tadu Klimavičiumi. 

Kauno „Žalgiris“ baigia formuoti komandą – ketvirtadienį Lietuvos čempionų klubas pasirašė sutartį su Kšyštofu Lavrinovičiumi bei sudarė naują kontraktą su Tadu Klimavičiumi.

Grįžta iš Italijos

K. Lavrinovičius – ketvirtasis „Žalgirio“ naujokas šią vasarą. Paskutinius penkis sezonus Sienos „Montepaschi“ klube praleidęs 32 metų 209 cm ūgio puolėjas tvirtino, kad jam patinka Italijoje ir galbūt net norėtų šioje šalyje baigti sportinę karjerą. Visgi pasibaigus sezonui „Montepaschi“ gerokai apkarpė biudžetą ir nesugebėjo išlaikyti nei Kšyštofo, nei kito mūsų šalies krepšininko Rimanto Kaukėno, kuris taip pat papildė „Žalgirio“ gretas.

K . Lavrinovičius džiaugiasi jam suteikta galimybe vėl kartu rungtyniauti su R. Kaukėnu. Ne vienerius metus Apeninuose praleidę krepšininkai artimai bendrauja šeimomis. Ateinantį sezoną „Žalgiryje“ aukštaūgis jausis tarsi žuvis vandenyje, nes Kauno ekipai atstovaus ir jo brolis Darjušas, kurį žalgiriečiai persiviliojo iš Maskvos CSKA.

Paskutinį kartą broliai Lavrinovičiai viename klube rungtyniavo 2006–2007 m., kai vilkėjo Kazanės „Unics“ komandos marškinėlius.

„Niekada neslėpiau simpatijų “Žalgiriui„. Ši komanda Lietuvoje man yra geriausia, tad norėjau joje rungtyniauti. Be to, klubas sudarė sąlygas mums su broliu vėl žaisti kartu. Būtent brolis ir tai, kad “Žalgiris„ yra pati pajėgiausia ekipa Lietuvoje, yra pagrindinės priežastys, kodėl sutikau priimti kauniečių pasiūlymą. Pasistengsiu atiduoti naujai komandai visą savo širdį“, – ketvirtadienį sakė K. Lavrinovičius.

Puolėjų grandis suformuota

Su K. Lavrinovičiumi „Žalgiris“ sudarė dvejų metų sutartį. Šiomis dienomis klubas taip pat iš naujo vienam sezonui sukirto rankomis su sunkiojo krašto ir vidurio puolėjo pozicijose galinčiu žaisti Tadu Klimavičiumi. 204 cm ūgio krepšininkas „Žalgirio“ marškinėlius vilkėjo nuo 2008-ųjų, tačiau po praėjusio sezono žaidėjo sutartis su klubu baigėsi.

29-erių metų puolėjas praėjusį sezoną neatrado vietos Aleksandro Trifunovičiaus vadovaujamoje ekipoje, tačiau norėjo likti Kaune. Naujasis „Žalgirio“ treneris Joanas Plaza buvo priešingos nuomonės nei jo pirmtakas ir pageidavo T.Klimavičių matyti komandoje.

Rugpjūčio 20-ąją pasirengimą naujam sezonui pradėsiantis „Žalgiris“ savo sudėtyje jau turi 12 žaidėjų. Prie Manto Kalniečio, Pauliaus Jankūno, Vytenio Lipkevičiaus, Mindaugo Kuzminsko, Roberto Javtoko, T. Klimavičius, kroatų Marko Popovičiaus bei Mario Delašo šią vasarą prisijungė R. Kaukėnas, broliai Lavrinovičiai ir amerikietis Tremmellas Dardenas.

Iki visiškos komplektacijos pabaigos Kauno ekipai dabar tetrūksta dviejų gynėjų. Jų pavardes klubo vadovai tikisi paskelbti artimiausiomis dienomis.