Sportas

2012.08.09 16:36

K. Kemzūra: nežinau, ar ateityje norėsiu tęsti darbą

Londono olimpinių žaidynių ketvirtfinalį pralaimėjusios Lietuvos rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra abejojo, ar kitą vasarą norės užimti komandos vyriausiojo trenerio postą.

Londono olimpinių žaidynių ketvirtfinalį pralaimėjusios Lietuvos rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra abejojo, ar kitą vasarą norės užimti komandos vyriausiojo trenerio postą.

2009 m. lapkritį 42 metų kaunietis su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pasirašė trejų metų kontraktą, kuris nustos galioti spalio 1 dieną. 2010 m. K.Kemzūros treniruojama Lietuvos rinktinė iškovojo pasaulio čempionato bronzos medalius, tačiau Europos čempionate liko penkta, o olimpinėse žaidynėse aštunta.

Trečiadienį šalies krepšininkai 74:83 pralaimėjo ketvirtfinalį rusams, todėl ketvirtadienio popietę parskrido į Vilnių. Į Lietuvą negrįžo pas savo šeimas išvykę krepšininkai – Šarūnas Jasikevičius pasuko į Graikiją, Rimantas Kaukėnas – į Švediją.

K. Kemzūra įvardijo pagrindines Lietuvos rinktinės žaidimo klaidas, geriausiu krepšininku išrinko Darių Songailą ir prisipažino kol kas nieko nežinantis apie savo ateitį nacionalinėje komandoje.

Treneri, kaip vertinate Lietuvos rinktinės pasirodymą olimpinėse žaidynėse? – žurnalistai paklausė K. Kemzūros.

Vidutiniškai. Nėra jis labai blogas. Tikėjomės nuveikti daugiau, bet to neatlikome.

Kokia buvo silpniausia komandos vieta?

Patys sau kišome koją. Lemiamomis akimirkomis klydome. Tokiose atsakingose ketvirtfinalio rungtynėse per dažnai klydome. Labai daug iš savęs atėmėme patys.

Klaidas lėmė prastas įžaidėjų pasirodymas ar komandinių veiksmų nesuderinimas?

Viskas susidėjo – nuovargis, agresyvi varžovų gynyba. Klydome ir vaikiškai, o tokius sprendimus sunku paaiškinti. Rungtyniavome visą vasarą, todėl krepšininkai turėjo būti susižaidę. Kartais per daug rizikavome. Kai kurių klaidų nė negalima paaiškinti.

Šią vasarą geriausios rungtynės buvo su amerikiečiais?

Veikiausiai taip. Žaidėme su galingu varžovu, buvome gerai nusiteikę, neslėgė psichologinė našta. Vyrai žaidė labai gerai.

Iš rinktinės pasitraukė trys žaidėjai – Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas ir Darius Songaila. Tai reiškia, kad atėjo laikas kartų kaitai?

Turbūt. Manau, kad šie vyrai daug atidavė. Reikia suprasti juos. Jų jau didelis amžius. Sunku atvažiuoti į rinktinę iš karto po klubinio sezono. Tačiau Lietuvoje yra krepšininkų, užimsiančių jų vietas.

Ar po Roberto Javtoko traumos varžovams geriau pavyko išnaudoti atsivėrusią spragą vidurio puolėjo pozicijoje?

Nenoriu sakyti, kad tai buvo silpna vieta. Iš pradžių atrodė, kad netektis bus labai didelė. Bet labai padėjo Antanas Kavaliauskas ir Darius Songaila. Jonui Valančiūnui kartais trūko meistriškumo ir patirties, kartais net ir fizinės jėgos. Bet tikiu Jonu ir tuo, kad jis tobulės. J.Valančiūnas bus ta ašis, aplink kurią bus galima statyti žaidimą.

Kurį Lietuvos komandos krepšininką išrinktumėte geriausiu olimpinėse žaidynėse?

Labai sunku išrinkti vieną. Tam tikrose rungtynėse stabiliausias buvo D. Songaila.

Kaip paaiškintumėte nestabilų Manto Kalniečio žaidimą?

Nežinau, kaip paaiškinti. Galbūt jam nepavyko du kartus pasiekti geriausios sportinės formos. Mantas labai stengėsi, bet nesurado savęs.

Ar rinktinės atmosfera buvo gera?

Kaip ir kiekvienoje komandoje, kaip ir kiekvienoje šeimoje buvo savų dalykų. Bet visumoje taip, atmosfera buvo gera.

Ar jau kalbėjote su šalies krepšinio federacijos atstovais dėl galimybės tęsti bendradarbiavimą?

Naktį kėlėmės 3 valandą. Važiavome, skridome, nemiegojome. Tad kada galėjome kalbėti?

Tačiau sprendimas bus priimtas kitą savaitę. Artimiausiu metu turėsite pateikti žaidimo analizę?

Kai man pasakys, kad turiu pateikti, tai ir pateiksiu.

Ar norėtumėte treniruoti rinktinę dar vieną olimpinį ciklą?

Kol kas nežinau.