Sportas

2012.08.09 14:15

Šuolininkė į aukštį A. Palšytė įveikė atranką ir pateko į finalą

DELFI.lt2012.08.09 14:15

Londono vasaros olimpinių žaidynių lengvosios atletikos moterų šuolių į aukštį rungties atranką ketvirtadienį sėkmingai įveikė Lietuvos atstovė 20-metė Airinė Palšytė. 

Londono vasaros olimpinių žaidynių lengvosios atletikos moterų šuolių į aukštį rungties atranką ketvirtadienį sėkmingai įveikė Lietuvos atstovė 20-metė Airinė Palšytė.

Pirmais bandymais mūsiškė įveikė 1,75, 1,80, 1,85 m ir 1,90 m aukščius. 1,93 m aukštis A. Palšytei pakluso antru bandymu. 1,96 m aukštį mūsiškė praleido ir vis tiek pateko į finalą.

Kelių šuolininkių sprendimas praleisti 1,96 m aukštį sukėlė daug ginčų ir chaosą sektoriuje. A. Palšytė su amerikiete Brigetta Barrett ir ruse Irina Gordejeva atrankoje pasidalijo dešimtą-dvyliktą vietas.

Finale varžysis ir dar aštuonios sportininkės, įveikusios 193 cm aukštį, bei vienintelė Svetlana Radzivil iš Uzbekistano, kuriai pakluso 196 cm aukštis.

A. Palšytei ir kitoms 34 šuolininkėms reikėjo įvykdyti 1,96 m normatyvą arba patekti tarp 12 geriausių.

Rungties finalas – šeštadienį (rugpjūčio 11 d.)

Kinijoje vykusioje Universiadoje A. Palšytė įveikė 1,96 m aukštį ir tapo vicečempione. Šių metų Europos čempionate Helsinkyje lietuvė užėmė devintą vietą (1,92 m). 

Tikslą jau įvykdė, finale bandys nenuleisti kartelės

Pasibaigus kvalifikacijai A. Palšytė teigė, jog 193 cm aukštį įveikusių 14 šuolininkių bandymas susitarti ir praleisti 196 cm aukštį buvo rizikingas, kadangi nebuvo garantijos, kaip elgsis kitos sportininkės.

„Jei visos būtume sutarusios praleisti kitą aukštį, visos būtume patekusios į finalą. Tačiau išliko rizika, kad kitos grupės sportininkės nuspręs šokti, ir nustums mus už borto. Bet galiausiai visos susitarėme – tik vokietei ir graikei reikėjo šokti, kadangi jos 193 cm aukštį įveikė tik trečiu bandymu“, – aiškino olimpinių žaidynių debiutantė.

Tiesa, A. Palšytė tikėjo, kad prireikus būtų peršokusi ir į 196 cm aukštį iškeltą kartelę, nors būtent toks kol kas yra jos asmeninis rekordas.

„Jeigu būtų reikėję, būčiau bandžiusi peršokti. 193 cm aukštį įveikiau gerai, su atsarga, todėl manau, kad galėjau peršokti ir daugiau“, – sakė šuolininkė.

Lietuvė džiaugėsi, kad nuo Londono pagaliau nuslinko ūkanos ir įsivyravo saulėti, vasariški orai bei lengvaatlečiams palanki šiluma. Kita vertus, A. Palšytė prisipažino prieš atrankos varžybas miegojusi prastai.

„Nuėjau miegoti įprastai – vienuoliktą vakaro, bet keltis reikėjo labai anksti – pusę šešių ryte. O dar mūsų kambarių sienos – kaip kartoninės, viską girdi, kas kur vaikšto, kas lauke plepa“, – pasakojo trenerės Tatjanos Krasauskienės auklėtinė.

Ko A. Palšytė tikisi iš šeštadienį vyksiančio finalo? Sportininkė neslepia, kad visą dėmesį koncentravo į kvalifikaciją, o finale bandys nenuleisti kartelės.

„Esu tikrai jauna ir patirties man šiek tiek trūksta. Atidaviau viską, ką turiu, ir manau, kad finale tikrai nebus prasčiau. Bandysiu gerai pailsėti, išsimiegoti ir gerai pasiruošti finalui“, – sakė A. Palšytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.