Sportas

2015.02.14 17:02

Prancūzų kaltinimai dviratininkams sukčiavus britų premjerui kelia juoką

LRT.lt 2015.02.14 17:02

Britanijos premjeras Davidas Cameronas juokais pavertė prancūzų įtarimus dėl didžiulės Olimpiados šeimininkų sėkmės dviračių rungtyse, teigdamas, kad jų sportininkų ratai pagaminti kitoje Lamanšo sąsiaurio pusėje. 

Britanijos premjeras Davidas Cameronas juokais pavertė prancūzų įtarimus dėl didžiulės Olimpiados šeimininkų sėkmės dviračių rungtyse, teigdamas, kad jų sportininkų ratai pagaminti kitoje Lamanšo sąsiaurio pusėje.

„Prancūzai turėtų žinoti mūsų paslaptį, nes jie gamina mūsų ratus“, – interviu, transliuotame per „France 2“ televiziją, sakė D. Cameronas, omenyje turėdamas Prancūzijos bendrovę „Mavic“.

„Žinote, jie apvalūs. Jie sparčiai rieda, nes smarkiai juos mini“, – juokdamasis pridūrė jis.

Britanijos komanda triumfavo 7 iš 10 rungčių velodrome. Prancūzijos komandos techninė direktorė Isabelle Gautheron pareiškė, kad tokia sėkmė ją „suglumino“, o socialiniuose tinkluose imta kalbėti apie sukčiavimą.

Dauguma (70 proc.) iš 50 tūkst. žmonių, dalyvavusių sporto laikraščio „L`Equipe“ apklausoje, taip pat teigė įtariantys, kad britų sėkmę nulėmė nešvarūs žaidimai.

Tačiau D. Cameronas teigė: „Manau, neteisinga galvoti, kad vien dėl to, kad kas nors laimi, reikia dėl to abejoti. Pirmoji reakcija turėtų būti tokia: „Puikiai padirbėta, sveikiname“.

„Suprantu, kad Prancūzijai, kuri yra puiki dviračių sporto šalis, su tuo gali būti šiek tiek sunku susitaikyti, tačiau mes puikiai pasirodėme ir esu tikras, kad jei būtų laimėjusi Prancūzija, mes džiaugtumėmės“, – kalbėjo jis.

Britų sėkmė laikoma puikiu atsaku į Prancūzijos prezidento Francois Hollande`o pašmaikštavimą žaidynių pradžioje, jog britai patiesė raudoną kitimą prancūzų čempionams, mat šios šalies sportininkai labai sėkmingai pasirodė plaukimo varžybose.

Tuomet Prancūzija Britaniją lenkė ir medalių lentelėje, tačiau Olimpiadą rengianti šalis nuo to laiko padėtį pagerino ir dabar užima trečiąją vietą, į priekį praleisdami Kiniją ir Jungtines valstijas. Britai Londone jau iškovojo 48 medalius, iš jų 22 – aukso.

Prancūzija turi 28 medalius, kurių aštuoni – aukso, ir medalių lentelėje yra šešta.