Sportas

2015.09.08 13:45

Prokurorai: M. Schumacherio greitis buvo kaip gero slidininko, nelaimė įvyko 8 m už trasos ribų

DELFI.lt, BNS 2015.09.08 13:45

Trečiadienio vidurdienį Prancūzijos prokuratūros ir policijos atstovai, kurie tęsia incidento, įvykusio Alpių kalnuose su septyniskart „Formulės-1“ automobilių lenktynių čempionu 45-erių metų Michaeliu Schumacheriu, tyrimą, Albervilio (Albertville) Teisingumo rūmuose surengė specialią spaudos konferenciją.

Trečiadienio vidurdienį Prancūzijos prokuratūros ir policijos atstovai, kurie tęsia incidento, įvykusio Alpių kalnuose su septyniskart „Formulės-1“ automobilių lenktynių čempionu 45-erių metų Michaeliu Schumacheriu, tyrimą, Albervilio (Albertville) Teisingumo rūmuose surengė specialią spaudos konferenciją.

Žiniasklaidos atstovai buvo informuoti apie tyrimo eigą ir jos rezultatus.

Paaiškėjo, kad M. Schumacheris čiuožė „gero slidininko greičiu“, o į uolą trenkėsi nuo pagrindinės trasos nukrypęs apie 8 metrus. Pagal turimą informaciją, vokietis, pasukęs už trasos ribų, savo greičio nemažino.

Tiesa, tyrėjai dar negalėjo pasakyti, ar M. Schumacheris už trasos ribų nuklydo tyčia.

Prokurorai nustatė, kad slidinėjimo trasos Meribelio kalnuose buvo pažymėtos tinkamai, o M. Schumacherio slidės buvo naujos ir kokybiškos.

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir prokuroras Patrickas Quincy.

Jokių naujienų apie M. Schumacherio sveikatos būklę žurnalistai neišgirdo.

Meribelio kalnų slidinėjimo kurorte M. Schumacheris, šliuoždamas slidėmis, sunkią galvos traumą patyrė užpraėjusį sekmadienį ir iki šiol lieka komoje.

M. Schumacherio vadybininkė Sabine Kehm teigė, kad jo greitis nebuvo didelis ir negalėjo tapti nelaimės priežastimi. Anot S. Kehm, M. Schumacheris smogė į akmenį trasoje, pakilo į orą ir galva nusileido ant kitos iš sniego kyšančios uolos. Po šio smūgio lenktynininko šalmas lūžo į dvi dalis.

Pareigūnai atidžiai tyrė vaizdo kameros, kuri buvo pritvirtinta prie M. Schumacherio šalmo, duomenis. Kamerą tyrėjams geranoriškai atidavė lenktynininko šeima, norėdama padėti tiesos paieškoms.

Kaip praneša BNS, B. Quincy nenurodė, kokiu greičiu šliuožė M.Schumacheris, tačiau sakė, kad tai „nėra svarbus tyrimo elementas“.

„Peržiūrėjau tą filmą; tyrėjai taip pat jį peržiūrėjo, tačiau man sunku įvertinti greitį“, – sakė jis.

„Kol kas keblu pasakyti, kokiu greičiu, kilometrais per valandą, jis šliuožė – tačiau tai buvo gero slidininko greitis ant šlaito, kuris nėra pernelyg status“, – pridūrė prokuroras.

Pasak jo, ekspertai dar turės išanalizuoti filmuotą vaizdą „kadras po kadro“.

Delfi.lt rašo, kad buvęs „Formulės-1“ lenktynių „Benetton“, „Ferrari“ ir „Mercedes“ komandų pilotas guli Grenoblio Universiteto ligoninėje.

Teigiama, kad oficialiais gali būti laikomi tik M. Schumacherio šeimos platinami pranešimai spaudai, o visa kita informacija vertinama kaip „spekuliacijos“.

M. Schumacheris susižeidė slidinėdamas Prancūzijos Alpėse, kai gruodžio 29-ą dieną galva trenkėsi į akmenį. Grenoblio ligoninėje gydomam vokiečiui jau buvo atliktos dvi galvos operacijos, tačiau jo būklė lieka kritiška, bet stabili.

M. Schumacheris išlieka dirbtinėje komoje, o medikai neprognozuoja, kada jis pabus ir kokių pasekmių turės.