Naujienų srautas

Sportas2012.08.09 12:24

Londonas džiaugiasi pardavęs rekordinį kiekį bilietų į parolimpines žaidynes

LRT.lt 2012.08.09 12:24

Organizatoriai pardavė 2,1 mln. bilietų į Londono parolimpines žaidynes ir pagerino 2008 metais Pekino pasiektą rekordą. 

Organizatoriai pardavė 2,1 mln. bilietų į Londono parolimpines žaidynes ir pagerino 2008 metais Pekino pasiektą rekordą.

Londono olimpiados populiarumas padidino ir bilietų į rugpjūčio 29– rugsėjo 9 dienomis vyksiančią parolimpiadą paklausą. Per paskutinį mėnesį jų parduoda daugiau kaip 600 tūkst.

„Tiesiog fantastika, kad likus trims savaitėms iki parolimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos, parduotas didžiausias iki šiol bilietų kiekis. Tai rodo, kokį nepasotinamą apeitą aukščiausios klasės elitiniam sportui turi visuomenė“, – teigė Tarptautinio parolimpinio komiteto prezidentas Philipas Cravenas.

Anot jo, organizatoriai tikisi parduoti visus 2,5 mln. bilietų. „Būtų derama, kad parolimpiniam judėjimui po trijų savaičių sugrįžtant į savo dvasinę gimtinę, tai vyktų stebint pilnoms tribūnoms“, – pridūrė jis.

Parolimpiados ištakomis tapo prieš 64 metus Stoke Mandeville ligoninėje pietų Anglijoje surengtos žaidynės, kuriose dalyvavo 16 sužeistų Antrojo pasaulinio karo veteranų. Pirmoji parolimpiada dar po 12 metų surengta Romoje.

Pranešama, kad jau išparduoti visi bilietai į parolimpines plaukimo ir atletikos varžybas.

Žaidynėse dalyvaus 4,2 tūkst. sportininkų. 2008 metais Pekine jų buvo daugiau kaip 3,9 tūkst. Šiemet 16 valstybių, tarp jų – izoliuota Šiaurės Korėja ir konfliktų draskoma Demokratinė Kongo Respublika, Parolimpiadoje dalyvaus pirmą kartą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi