Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

M. Schumacherio draugas: pavojus jau praėjo

15min.lt 2015.09.08 13:45

Šiuo metu, kai M. Schumacherio fanai laukia, ką parodys lenktynininko šalme įtaisytos kameros tyrimas, lenktynininko draugai stengiasi įkvėpti Šumio artimiesiems ir gerbėjams optimizmo.

Šiuo metu, kai M. Schumacherio fanai laukia, ką parodys lenktynininko šalme įtaisytos kameros tyrimas, lenktynininko draugai stengiasi įkvėpti Šumio artimiesiems ir gerbėjams optimizmo.

Formulės 1“ piloto draugas Philippe Strieffas reporteriams, susirinkusiems prie Grenoblio ligoninės, sakė, kad lektynininko gyvybei pavojus nebegresia, praneša „Sky News“.

P. Strieffo žodžiai suteikė vilties milijonams, laukiantiems stebuklo. Informacijos apie M.Schumacherio sveikatą labai trūksta, nes šeima nedavė leidimo medikams komentuoti Šumio būklės.

P. Strieffas pasakė: „Aš nesu gydytojas, aš tik kartoju, ką išgirdau sakant Schumacherių šeimos draugą, chirurgą Gerardą Saillantą“.

G. Saillantas neva sakęs, kad situacija išlieka sudėtinga, tačiau gyvybei pavojus nebegresia.

M. Schumacherio šeima šios informacijos nekomentuoja

Tirs šalmo vaizdo įrašą

BBC praneša, kad gali paaiškėti naujų aplinkybių, tiriant F1 piloto M. Schumacherio nelaimę.

Iki šiol buvo manyta, kad M. Schumacheris neįvertino greičio. Todėl, bandydamas atlikti posūkį, nepažymėtoje trasoje išslydo ir, užkabinęs akmenį, griuvo. Nuo smūgio galva į nedidelį uolos gūbrį, per pusę trūko šalmas. Dėl to, kaip yra sakę medikai, pažeisti abu smegenų pusrutuliai.

Tačiau iki šiol paaiškėjusios nelaimės aplinkybės šiek tiek prieštaringos. Pasirodo, M. Schumacheris visai prieš pat kritimą buvo sustojęs padėti savo draugui. Todėl per didelio greičio versija nėra patvirtinta.

Policija, norėdama sudėlioti visą nelaimės chronologiją, apklausė ir nepilnametį M. Schumacherio sūnų Micką, kuris buvo šalia tėčio per incidentą.

Šeima nusprendė atiduoti kamerą tyrėjams

Informacija, kad M. Schumacheris galimai filmavo savo lemtingą nusileidimą nuo kalno, paskelbta tik penktadienio vakarą. AFP praneša, kad lenktynininko šeima atidavė tyrėjams ir kamerą, ir šalmą, kurioje ji buvo įmontuota. Tačiau tyrėjai kol kas nepatvirtino, kad incidento metu kamera tikrai veikė.

Neaišku, kada pabus iš komos

Asklepioso ligoninės neurochirurgijos specialistas profesorius Uwe Kehleris teigia, kad septyniskart „Formulės 1“ čempionas iš komos gali pabusti ir po kelių savaičių, ir po mėnesio ar daugiau.

„Dažniausiai praeina 2–3 savaitės kuomet sportininkas, patyręs tokią galvos traumą, pabunda iš komos būsenos. Gali praeiti kelios dienos ar net savaitės iki tos akimirkos kai pacientas pramerkia akis. Tiesa, nutinka ir taip, jog žmogus pilnai taip ir nepabunda iš komos būsenos“, – sakė profesorius U. Kehleris.

Vokietis, kuriam sukako 45 metai, sunkią galvos traumą patyrė praėjusį savaitgalį slidinėdamas. Po atliktų dviejų operacijų M.Schumacheris Grenoblio ligoninėje guli komos būsenoje.

Pasak medikų, gera žinia yra ta, kad M.Schumacherio būklė po dviejų operacijų stabilizavosi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi