Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos sportininkams gali būti pasiūlyta patiems spręsti dėl dalyvavimo Sočio olimpiadoje

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nesvarsto boikotuoti Sočio olimpinių žaidynių dėl saugumo, bet sausio pabaigoje gali šalies sportininkams pasiūlyti patiems apsispręsti, ar dalyvauti jose, sako LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nesvarsto boikotuoti Sočio olimpinių žaidynių dėl saugumo, bet sausio pabaigoje gali šalies sportininkams pasiūlyti patiems apsispręsti, ar dalyvauti jose, sako LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Bus vykdomojo komiteto posėdis, mes, žinoma, svarstysime, galbūt – bet, pabrėžiu, galbūt – siūlysime sportininkams patiems apsispręsti. Tačiau viliamės, kad iš tikrųjų saugumas bus užtikrintas“, – BNS sakė D. Gudzinevičiūtė.

Tuo metu apie žaidynių boikotą, anot jos, LTOK nekalba.

„Kol kas mes šito nesvarstėme. Yra Tarptautinio olimpinio komiteto prezidento pasisakymas, kuris užtikrina ir tikisi, kad vis dėlto saugumas bus užtikrintas. Todėl kol kas toks žingsnis nesvarstomas“, – teigė LTOK prezidentė.

D. Gudzinevičiūtės teigimu, kiekvienose žaidynėse saugumui skiriama itin daug dėmesio: griežtai kontroliuojamas įėjimas į olimpinį kaimelį, tikrinami visi autobusai. Tikimasi, kad Rusijoje bus imtasi dar griežtesnių saugumo priemonių nei kitur.

„Manau, Rusijoje tai bus ne tik kad ne mažiau, bet dar ir labiau, nes jau mūsų misijos vadovai, kurie buvo ne vieną kartą seminaruose ir ne vienoje komandiruotėje Sočyje ir susipažinę iš arčiau, jie jau dabar sakė, kad saugumas yra iš tikrųjų kito lygio negu visur“, – kalbėjo ji.

Todėl, pasak LTOK prezidentės, neketinama imtis papildomų priemonių Lietuvos sportininkų apsaugai.

„Kol kas mes labai apgailestaujame ir nusiuntėme užuojautą Rusijos olimpiniam komitetui dėl įvykusių teroro aktų, tačiau jokių kitokių priemonių mes imtis nesiruošiame. Žiūrėsime, kas bus toliau“, – sakė ji.

Per dvi pastarąsias dienas Volgograde įvykdyti du išpuoliai, kuriuos Rusijos teisėsaugos pareigūnai laiko teroro atakomis: sekmadienį mirtininkas detonavo galingą bombą šio miesto pagrindinėje geležinkelio stotyje, o pirmadienį per rytinį eismo piką susprogdintas sausakimšas troleibusas.

Per abu išpuolius nukentėjo 106 žmonės, iš kurių 33 žuvo, o 65 sužeistieji gydomi ligoninėse.

Šie išpuoliai padidino susirūpinimą dėl saugumo per Sočio žiemos olimpiadą, kuri prasidės vasario 7-ąją. Australijos pareigūnai pagrasino uždrausti savo sportininkams dalyvauti žaidynėse, jeigu atakos Rusijoje tęsis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt