Sportas

2015.09.08 13:45

Neurochirurgas apie M. Schumacherio traumą: smegenų kraujavimas savo piką pasieks po kelių dienų

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Neurochirurgijos specialistas Christopheris Chandleris daugkartinio F-1 čempiono Michaelio Schumacherio būklę įvardino kaip labai rimtą bei pridūrė, kad vokiečio traumai pasiekti piką prireiks kelių dienų.

Neurochirurgijos specialistas Christopheris Chandleris daugkartinio F-1 čempiono Michaelio Schumacherio būklę įvardino kaip labai rimtą bei pridūrė, kad vokiečio traumai pasiekti piką prireiks kelių dienų.

Savaitgalį slidinėdamas M. Schumacheris krito ir patyrė sunkią galvos traumą. Pirmadienį surengtos spaudos konferencijos metu gydytojai pranešė, kad komoje esantis vokietis kovoja už savo gyvybę.

Neurochirurgijos specialistas C. Chandleris pakomentavo buvusio F-1 piloto patirtą traumą bei pridūrė, kad prireiks kelių dienų kol ji pasieks savo piką.

„Intrakranijinė hematoma – tai kraujo krešulys“, – pasakojo neurochirurgijos specialistas C. Chandleris.

„Scenarijus toks, jog jo smegenyse atsirado kraujo krešulys, kurį reikėjo skubiai pašalinti. Tai paaiškina, kodėl buvo atlikta operacija. Jo smegenyse atsirado kraujosruvų ir sumušimų. Tai labai rimta. Cerebriniai sumušimai dažniausiai padaro daug žalos. Pašalinus krešulį kraujavimas tęsiasi, o esančios kraujosruvos ir sumušimai tą kraujavimą propaguoja“.

„Tai, jog dėl patirtos galvos traumos buvo sukelta koma parodo, kad situacija yra labai rimta. Kuo ilgiau pacientas išbūna komoje, tuo mažesnė tikimybė, kad jam pavyks visiškai pasveikti. Negalima sakyti, kad jam nepavyks to padaryti. Tačiau tuo pačiu negalima teigti, jog jo smegenims nebus padaryta jokios žalos. Bet jo patirta trauma yra labai rimta“.

„Prireiks kelių dienų, kol smegenų kraujavimas pasieks savo piką. Kaukolė neleidžia smegenims plėstis. Dėl to kraujavimas yra itin pavojingas. Kraujavimas sukelia tinimą. Dėl to smegenys ima dar labiau kraujuoti ir tinti. Galų gale visa tai pradeda turėti įtakos itin svarbioms smegenų dalims“.

„Kai taip nutinka, susiduri su itin rimta bėda. Tačiau įvertinus visas sąlygas, šis žmogus sulaukė pačios geriausios pagalbos ir priežiūros kokią tik buvo galima gauti. Jis patyrė galvos traumą. Po kelių minučių gydytojai jau buvo vietoje ir jį išgabeno į ligoninę. Po to jis atsidūrė smegenų traumomis besispecializuojančiame medicinos centre Grenoblyje“.