Sportas

2015.09.08 13:45

M. Purlys: Europos taurės turnyre keliame tikslą patekti į pusfinalį

Pasirodymą Eurolygoje po reguliaraus sezono baigusi Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa sieks aukštumų Europos taurės turnyre.

Pasirodymą Eurolygoje po reguliaraus sezono baigusi Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa sieks aukštumų Europos taurės turnyre.

Sostinės klubo direktorius Martynas Purlys interviu tinklalapiui BasketNews.lt tvirtino, kad antrajame pagal pajėgumą Senojo žemyno turnyre dėl prizinių vietų visuomet kovojantys vilniečiai tradicijas sieks išlaikyti ir šį sezoną.

„Komandai keliame tikslą patekti į pusfinalį, – paklaustas apie tikslus Europos taurės turnyre teigė M. Purlys. – Visgi pagrindinis sezono tikslas išlieka triumfuoti LKL.“

Iki šiol keturis kartus Europos taurės turnyre kovoję vilniečiai prasčiausiai pasirodė 2011–2012 m. sezoną, kai užėmė trečiąją vietą. 2005 ir 2009 metais jis iškovojo taurę, o 2007 m. suklupo finale. Šiemet vilniečių laukia sudėtingesnė užduotis – kartu su 24 stipriausiomis turnyro komandomis dėl trofėjaus kausis ir 8 silpniausi Eurolygos klubai.

Daug vilčių M. Purliui teikia ir sėkminga 2013 metų pabaiga – viename paskutinių mačų vilniečiai 90:58 sutriuškino principinį varžovą Kauno „Žalgirį“ ir antrąją sezono pusę pradės pakilesnės nuotaikos. LKL pirmenybėse jie laimėjo visus 7 žaistus mačus bei turi puikias galimybes laimėti reguliarųjį sezoną.

– Baigiasi 2013-ieji. Kaip įvertintumėte pirmąją šio sezono pusę? – tinklalapis BasketNews.lt paklausė M. Purlio.

– Pradžia buvo nebloga, tačiau akivaizdu, kad vėliau komanda pateko į duobę. Patyrėme daug nesėkmių, o kelios jų buvo itin skaudžios, kuomet pirmoje mačo pusėje užtikrintai pirmaudavome, bet vėliau atiduodavome iniciatyvą ir pergalę varžovams. Tai paveikė komandą bei turėjo įtakos mūsų sprendimui keisti trenerį. Dabar esame pakilime. Pergalė prieš „Žalgirį“ mums suteikė didelį impulsą ir įkvėpė daug optimizmo.

– Ko pritrūko, kad „Lietuvos rytas“ tęstų kovas Eurolygos „Top 16“ etape?

– Visų pirma, mes labai anksti pasiekėme optimalią sportinę formą, kadangi dėl Eurolygos atrankos turnyro solidų žaidimą turėjome demonstruoti jau spalio pradžioje. Automatiškai vėliau ateina šioks toks nuopolis. Gaila, kad iš šios duobės nepavyko laiku išlipti.

– Dabar jūsų laukia kovos Europos taurės turnyre.

– Tai yra visiškai skirtingo lygio turnyrai, tačiau šį sezoną pasikeitus varžybų formatui, manau, bus labai sunku. Net aštuonios Eurolygos komandos kovas tęs Europos taurės turnyre. Mūsų laukia daugybė sunkių rungtynių. Visgi pagrindinis sezono tikslas išlieka triumfuoti Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

– Kokie nauji tikslai klubui yra keliami prieš Europos taurės turnyro kovas?

– Minimalus tikslas yra patekti į atkrintamąsias. Mes jau keturis kartus dalyvavome Europos taurės turnyre ir visus sykius užimdavome mažiausiai trečią vietą, todėl keliame tikslą patekti į pusfinalį.

– Kodėl vietoje Dirko Bauermanno pasirinkote būtent kroatą Aleksandrą Petrovičių?

– Pirmi įspūdžiai apie šį trenerį yra tik teigiami, nors su juo pažįstamas esu dar labai trumpą laiką. Treneris yra buvęs krepšininkas, todėl turi patirties, gali vadovauti komandai. Tai įrodo ir 2011 metų geriausio Europos taurės turnyro trenerio apdovanojimas. Esame juo patenkinti. Galbūt Petrovičius kažkiek primena Rimą Kurtinaitį – buvęs žaidėjas, panašaus amžiaus, yra atviras, draugiškas, reiklus.

– Omarui Cookui patyrus traumą jūs domėjotės „Nevėžio“ ekipos įžaidėju Tyrone`u Brazeltonu, bet nusprendėte pasirinkti Zabianą Dowdellą. Kodėl?

– Mes domimės įvairiais žaidėjais, tačiau pasirenkame geriausią variantą. Labai džiaugiamės, kad pavyko pasirašyti sutartį su Zabianu. Jis yra fiziškai stiprus ir savo proporcijomis aukštesnis bei stambesnis už Cooką. Dowdellas yra pakankamai tvirtas gynyboje, taip pat galintis rinkti ir taškus. Su Omaru jis sudaro puikų tandemą ir papildo vienas kitą.

– Ar sustiprėjus vietiniam čempionatui nesuklydote, nuspręsdami tęsti kovas VTB Vieningoje lygoje?

– Apie tai bus galima kalbėti po sezono. Tuomet ir spręsime, tai buvo klaida, ar ne. Mes žinojome kur ėjome, kadangi jau ne pirmus metus čia varžomės. Šį sezoną, palyginus su kitais metais, turime žymiai pajėgesnę komandos sudėtį, ilgesnį atsarginių žaidėjų suolą ir esame tam pasiruošę.

– Gediminas Orelikas praėjusį sezoną buvo viena ryškiausių LKL figūrų, tačiau dabar jo žvaigždė prigeso. Kodėl?

– Jis buvo Prienų „TonyBet“ lyderis. Tai yra stipri komanda, tačiau pasirašęs kontraktą su „Lietuvos ryto“ ekipa Orelikas automatiškai žengė į aukštesnį lygį. Iš karto stebuklų nebūna. Reikia laiko bei kantrybės. Manau, kad ir pats krepšininkas tai supranta.

– Kokį įspūdį palieka išnuomuoti arba buvę „Lietuvos ryto“ žaidėjai, kurie dabar lieja prakaitą kitose LKL komandose?

– Mane labai nustebino Paulius Dambrauskas. Džiaugiamės, kad Alytuje jam pavyko atsiskleisti ir tai, jog demonstruoja tokį žaidimą, kokio iš jo tikimės tiek mes, tiek „Dzūkijos“ vadovai bei treneriai.

Dovydo Rediko startas Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipoje buvo pakankamai geras. Pastaruoju metu jis žaidžia silpniau, bet, galbūt, tai susiję su komandos problemomis – ji patyrė daug pralaimėjimų. Simas Buterlevičius ir Artūras Jomantas žaidžia neblogai, tik galbūt pastarojo komandos lygis galėtų būti aukštesnis. Tikėjomės, jog jis pasirašys sutartį su užsienio klubu.

– Daug atgarsio sulaukė pirmasis „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ susidūrimas, kurį jūsų ekipa laimėjo net 90:58. Ar galėjote tikėtis tokios mačo baigties?

– Kai „Lietuvos rytas“ žaidžia su „Žalgiriu“ tikėtis pergalės 32 taškų skirtumu yra itin sunku. Aišku, labai norėjome laimėti ir buvome susikaupę nuo pat pirmos susitikimo minutės. Esame labai patenkinti, kad pavyko sužaisti labai gerai. Visgi tai dar tik sezono vidurys. Galima daryti vieną išvadą – šiemet kova dėl LKL aukso bus rimtesnė nei pernai.

– Kokiu pažymiu dešimtbalėje sistemoje įvertintumėte „Lietuvos ryto“ pirmą sezono pusę?

– Stiprų septynetą. Sunku skirti vieną pažymį pirmai sezono pusei, kadangi komanda išgyveno pakilimą, nuopuolį ir vėl pakilimą.