Sportas

2013.12.30 12:49

Olimpiečiai į Sočį važiuos naujomis aprangomis, be įtartinų simbolių

Lina Motužytė, lrytas.lt2013.12.30 12:49

Lietuvos žiemos olimpinė rinktinė vis dar laukia aprangos, kuria puošis žiemos sporto šventėje. Nors sportininkai jau prieš dvi savaites turėjo matuotis naujausius aprangos komplektus, dėl kilusio skandalo procesas užsitęsė.

Lietuvos žiemos olimpinė rinktinė vis dar laukia aprangos, kuria puošis žiemos sporto šventėje. Nors sportininkai jau prieš dvi savaites turėjo matuotis naujausius aprangos komplektus, dėl kilusio skandalo procesas užsitęsė.

Lapkritį vykusiame olimpinių aprangų pristatymą įmonė „Audimas“ skelbė apie tai, kad sportininkų rūbus pagražino senovės baltų simboliais, pasitelkė pažangiausius gamybos sprendimus – naudojo lengvas medžiagas, besiūlę klijavimo techniką.

Tačiau visai netrukus gamintojai buvo priversti išimti olimpinę aprangą iš prekybos.

Po to, kai ornamentuose, puošusiuose olimpiečių aprangas, buvo pastebėti svastikos motyvai, nuspręsta drabužius persiūti, atsisakant neigiamas asociacijas keliančių ženklų.

Tokį sprendimą priėmė patys gamintojai.

„Jeigu tai vyktų Lietuvoje, manau, tikrai galėtume paaiškinti, kad tai yra etnologų sukurti ženklai ir mes nenorime nieko įžeisti ir nepropaguojame kažkam nepatinkančių simbolių. Tačiau, kadangi važiuojame į tokią šalį kaip Rusija, kur kitaip reaguojama, manau, kad „Audimas“ priėmė gerą sprendimą“, – lrytas.lt sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Prieš pradedant gaminti olimpines aprangas prezidentė apžiūrėjo eskizus, tačiau svastiką primenančių ženklų neįžvelgė.

„Na taip, galima ten įžvelgti svastiką. Aš jos neįžvelgiau. Tuo labiau, kad tie ženkliukai sudaro bendrą foną ir nėra labai matomi. Kažkam užkliuvo. Gal ir gerai, kad užkliuvo dabar, nenorim užgauti kažkieno jausmų, net jei jie paaštrinti.

Anksčiau tie ženklai nebuvo naudojami. Kai žiūrėjome tų marginimų eskizus, tik su padidinamuoju stiklu galėjau įžiūrėti kur tie ženklai. Žinoma, ant audinio matosi, tačiau reikia ieškoti“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Olimpinės aprangos keitimas prasidėjo prieš dvi savaites ir turėtų būti baigtas sausio viduryje.

Sočio žiemos olimpinės žaidynės prasidės vasario 7 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.