Sportas

2015.09.08 13:45

M. Schumacherį gydantys chirurgai: negalime prognozuoti, ar jis gyvens

15min.lt2015.09.08 13:45

Buvęs „Formulės-1“ lenktynininkas Michaelis Schumacheris šiuo metu yra dirbtinai sukeltoje komos būsenoje, o jo padėtis kritiška, Grenoblio universitetinėje ligoninėje surengtoje spaudos konferencijoje pranešė jį gydantys specialistai.

Buvęs „Formulės-1“ lenktynininkas Michaelis Schumacheris šiuo metu yra dirbtinai sukeltoje komos būsenoje, o jo padėtis kritiška, Grenoblio universitetinėje ligoninėje surengtoje spaudos konferencijoje pranešė jį gydantys specialistai.

Prieš tai Prancūzijos žiniasklaida pranešė, kad lenktynininkui pirmadienio naktį atlikta antra operacija. Jo padėtis kritiška.

„Nelaimingas atsitikimas įvyko judant dideliu greičiu. Negalime prognozuoti, kas bus Michaeliuis Schumacheriui. Jis yra dirbtinai sukeltoje komos būsenoje. Mūsų tikslas – sumažinti spaudimą smegenyse“, – paaiškina Grenoblio uligoninės gydytojai.

Pasak jų, jei traumos metu lenktynininkas nebūtų dėvėjęs šalmo, ligoninės nebūtų pasiekęs gyvas.

Po įvykio jo sąmonė buvo aptemusi ir jis neatsakinėjo į klausimus.

Profesorius Stephane'as Chabarde'as paaiškino, kad po operacijos atliktose skanogramose matyti kraujavimo sukelti smegenų pakitimai.

„Formulės 1“ milžinas

M.Schumacheris, kuris savo paskutinį pasaulio čempiono titulą iškovojo 2004-aisiais, galutinai baigė karjerą per Didžiojo prizo lenktynes Brazilijoje 2012 metais, kuriose jis finišavo septintas. Iš lenktynių sporto jis mėgino pasitraukti jau šešeriais metais anksčiau.

Nuo savo debiuto „Formulėje 1“ 1991 metais šis vokietis laimėjo daugiau titulų ir lenktynių nei kuris nors kitas sportininkas. Jis yra laimėjęs 91 lenktynes ir yra tik vienas iš dviejų žmonių, dalyvavusių 300 Didžiojo prizo lenktynių.

M.Schumacheris gimė 1969 metų sausį Vokietijoje netoli Kelno. Jo tėvas mūrininkas taip pat lenktyniaudavo vietos kartingų trasoje, o motina dirbo viename bufete.

1987 metais M.Schumacheris jau buvo tapęs Vokietijos ir Europos kartingų lenktynių čempionu, o neilgai trukus pradėjo lenktynininko profesionalo karjerą. 1991-aisais jis įskriejo į „Formulę 1“, per savo debiutines lenktynes Belgijoje atvažiavęs septintas. Po metų jis lenktyniavo „Benetton“ komandoje, kuriai atstovaudamas laimėjo savo pirmąsias Didžiojo prizo lenktynes 1992 metais.

Perėjęs į „Ferrari“ komandą 1996-aisaisi, M.Schumacheris užsitraukė nešlovę, mėgindamas išstumti iš trasos kolegos Jacques'o Villeneuve'o (Žako Vileniovo) automobilį per paskutines 1997 metų lenktynes Chereso trasoje ir buvo diskvalifikuotas iš čempionato.

Vėlesnį dešimtmetį jis skynė vieną po kitos pergales, tačiau pirmąkart pamėgino užbaigti karjerą, būdamas 37 metų.

Vis dėlto trijų vaikų tėvas negalėjo atsispirti lenktynininko aistrai ir 2010 metais pasirašė trejų metų kontraktą su „Mercedes“ komanda.

Tačiau jo reakcija jau buvo sulėtėjusi, o automobilis – mažiau konkurencingas, todėl M.Schumacheris nebeįstengė atkartoti ankstesnės šlovės ir galutinai pasitraukė iš šio sporto 2012 metais. Ant jo šalmo buvo žinia gerbėjams: „Gyvenime svarbiausia aistra. – Ačiū, kad dalijatės manąja.“